Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Pożegnanie maturzystów w I LO (zdjęcia)

Pożegnanie maturzystów w I LO (zdjęcia)
Dla trzecioklasistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w piątek zabrzmiał ostatni dzwonek. Maturzystów uroczyście pożegnali młodsi koledzy i nauczyciele. Absolwentom towarzyszyli także dumni rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi odbierali nagrody za ich szkolne osiągnięcia.

Do kończącej naukę młodzieży gratulacje, życzenia powodzenia i słowa otuchy przed nadchodzącym egzaminem maturalnym skierował prezydent Edward Lasok, poseł Wojciech Król i dyrektor szkoły Dorota Konieczny-Simela. - To właśnie od tego momentu weźmiecie odpowiedzialność za wszystkie kolejne wasze decyzje – mówiła dyrektor Konieczny-Simela przypominając absolwentom „Kościuszki”, że dyscyplinujący szkolny dzwonek zabrzmiał w ich życiu po raz ostatni. - Życzę wam na tej nowej, naprawdę niezwykle trudnej drodze odpowiedzialności, życzę wam, żebyście mądrze podchodzili do swoich problemów, z dojrzałością je rozwiązywali, ale także z rozsądkiem traktowali wszystkie sukcesy.

Odchodzący trzecioklasiści przekazali swoim młodszym kolegom insygnia szkoły oraz sztandar. Podczas uroczystej akademii najpilniejsi i najzdolniejsi odebrali również świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. Na blisko 150 młodych osób kończących naukę w ILO, 14 uzyskało średnią ocen 5,0 i wyższą.

Teraz absolwenci mają zaledwie kilka dni na ostatnie powtórki materiału lub odpoczynek przez czekającym ich wyzwaniem. Już 4 maja rozpocznie się maturalny maraton. Pierwszy egzamin - pisemny z języka polskiego - w czwartek, zaraz po długim weekendzie.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe