Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Seniorzy też są ważni. Po raz pierwszy mieli swój dzień

Seniorzy też są ważni. Po raz pierwszy mieli swój dzień
Pierwszy Dzień Seniora w Mysłowicach odbył się w minioną sobotę na Rynku. - Główny cel tej imprezy to wyciągnąć ludzi z domów, żeby się wspólnie pobawić – mówi Antoni Lasota, przewodniczący Mysłowickiej Rady Seniorów.

Jednak nie tylko zabawa towarzyszyła sobotniemu wydarzeniu, bo poruszano także poważne i bardzo istotne dla starszych osób tematy. Każdy mógł sobie zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, wykonać spirometrię. Spory nacisk położono także na bezpieczeństwo seniorów, którzy są szczególnie narażeni na działalność oszustów. Jak nie dać się nabrać – radzili policjanci z mysłowickiej komendy oraz rzecznik praw konsumenta. Dobrą radą służyli także strażnicy miejscy, którzy zaprezentowali pokaz swoich umiejętności w sztukach walki i podzielili się technikami samoobrony. Dzień Seniora urozmaicili też strażacy, przygotowując pokaz akcji ratunkowej. Na stoisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego panie mogły się oddać w ręce specjalistek, które wykonały makijaż i doradziły w doborze fryzury.

Zaproszenie do udziału w święcie seniorów przyjęły osoby z zaprzyjaźnionych rad seniorów z ościennych miast.

A wracając do zabawy, seniorzy nie pierwszy raz udowodnili, że nie brakuje im dystansu, luzu, wigoru i poczucia humoru. Panie wystąpiły w pięknych strojach i zaprezentowały pokaz mody retro, panowie zmierzyli się w przeciąganiu liny, można było też pograć w zapomnianą dziś już grę, jaką jest cymbergaj. Zabawa taneczna była zwieńczeniem wieczoru. Do tańca na płycie Rynku nie trzeba było specjalnie nikogo namawiać.

Zorganizowanie Dnia Seniora to inicjatywa Mysłowickiej Rady Seniorów. Była to pierwsza tego typu impreza w Mysłowicach, ale przewodniczący rady Antoni Lasota zdradza, że już myśli o następnej, na jesieni. Zachęca także do współpracy: - Cieszyłbym się, gdybym mógł zmobilizować wszystkie środowiska, które są zainteresowane seniorami, abyśmy wspólnie zadziałali. Takie wspólnie działanie na pewno by było bardziej efektywne.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe