Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Zdewastowane mogiły na cmentarzu ewangelickim

Zdewastowane mogiły na cmentarzu ewangelickim
W sobotę (3 czerwca) mysłowicka policja przyjęła zgłoszenie o połamanych krzyżach na nagrobkach na nekropolii przy ul. Oświęcimskiej. Policja jak i parafia ewangelicka proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Do dewastacji doszło w części cmentarza ewangelickiego zarządzanej przez miasto. Usytuowane są tam zbiorowe mogiły ofiar obozu pracy na Promenadzie. Kilka betonowych krzyży stojących na nagrobkach zostało przewróconych, niektóre są połamane.

Kiedy doszło do dewastacji? Nie wiadomo. Parafia ewangelicko-augsburska poinformowała, że w sobotę na cmentarzu ujawniono też inne szkody - zniszczone wazony, kwiaty, porozbijane butelki.

O tym fakcie w sobotę powiadomiona została Komenda Miejska Policji w Mysłowicach. Jak informuje oficer prasowy komendy Michał Lisowski, na miejscu przeprowadzone zostały już oględziny. Policjanci ustalają w jaki sposób doszło do dewastacji, czy zniszczenia mogły zostać spowodowane np. przez silny wiatr, czy są dziełem wandali.

Osoby, które mają informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policją, tel. 32 31 73 200, lub mailowy kontakt z parafią: myslowice@luteranie.pl.

Cmentarz jest otoczony murem, ale wejść na jego teren można bez problemu z co najmniej trzech stron: przez frontową furtkę z ul. Oświęcimskiej, są także dwa niezabezpieczone wejścia po bokach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe