Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

CBA na budowie komendy PSP

  • 7.06.2017, 17:11 (aktualizacja 07.06.2017 17:22)
  • aa
CBA na budowie komendy PSP
Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości na budowie nowej Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach. Zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby.

Nadużycia na budowie komendy są jednym z elementów wielowątkowego śledztwa, jakie nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy inwestycjach budowlanych na terenie m.in. Śląska z lat 2014 – 2015.

Dotychczas zarzuty usłyszało osiem osób, z czego trzy są zamieszane w budowę nowej siedziby dla państwowej straży pożarnej w Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej. Jak informuje prokurator Piotr Żak ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach, osobom tym przedstawiono zarzuty z art. 271 par. 1 i 3 KK, tj. poświadczenie nieprawdy w dokumentacji w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz podżegania do tego przestępstwa.

Na czym miały polegać nieprawidłowości? - Między innymi na fałszowaniu dokumentacji budowlanej w zakresie pochodzenia materiałów budowlanych. Mogło to wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników budynku – informuje prokurator Piotr Żak. Czy faktycznie wpłynęło? Ustalają to śledczy. Śledztwo jest dynamiczne, niewykluczone, że będą kolejne zatrzymania.

Od rzecznika prasowego PSP w Mysłowicach Wojciecha Chojnowskiego dowiedzieliśmy się, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zabezpieczyło dokumentację projektową inwestycji przy Mikołowskiej.

Budowa Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach ma kosztować 17,5 mln zł i trwa od jesieni 2014 roku. W zeszłym roku prace zostały wstrzymane na kilka miesięcy z powodu braku decyzji o dalszym finansowaniu inwestycji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Roboty zostały wznowione 1 lipca 2016.

aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan nowak
jan nowak 14.07.2017, 22:47
BRAWO panie prezydencie Lasok znowu możemy być dumni z naszego
miasta i naszych włodarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????
najważniejsze że Pan jest z siebie zadowolony i nasza duma pani komisarz bieńkowska oraz jedyny poseł król
OBCIACH I ZERO WSTYDU ,ŻE O HONORZE NIE WSPOMNĘ !!!!!!!!
Zdzicho
Zdzicho 8.06.2017, 07:21
Teraz czas prześwietlić konkurs na prezesa MPWIK Mysłowice. Miasto opętane aferami.

Pozostałe