Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

MZK Tychy: dzieci z uboższych rodzin będą podróżować za darmo

MZK Tychy: dzieci z uboższych rodzin będą podróżować za darmo www.umtychy.pl
Od 1 września dzieci i młodzież, którym przysługuje zasiłek rodzinny będą mogły jeździć za darmo miejską komunikacją MZK Tychy. Dotyczy to młodych pasażerów z 17 gmin należących do tyskiego porozumienia komunikacyjnego, w tym również Mysłowic.

Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Zgodnie z zarządzeniem, od 1 września br. z bezpłatnych przejazdów komunikacją zbiorową MZK Tychy mogą skorzystać dzieci i młodzież ucząca się do 21. roku życia (a w przypadku osób o ustalonym stopniu niepełnosprawności - do 24 roku życia), uprawnione do otrzymywania zasiłku rodzinnego. Zasiłek taki przysługuje rodzinom wychowującym dzieci, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 674 złotych miesięcznie. Dochód obliczany jest na podstawie PIT, za rok poprzedzający złożenie wniosku o zasiłek.

Podstawą do korzystania z bezpłatnych przejazdów jest zaświadczenie wydane przez MOPS potwierdzające uprawnienia dziecka do zasiłku rodzinnego.

Bilety będą ważne tak długo, jak długo dana osoba posiada uprawnienia do zasiłku, a więc także w dni weekendowe, ferie czy wakacje. Darmowe przejazdy będą obowiązywały jednak tylko w gminie, w której mieszka dziecko. Jeśli np. ktoś mieszka w Mysłowicach, a dojeżdża do szkoły do Bieruniu, to będzie mógł kupić bilet tzw. „dopłatę”.

W skład międzygminnego porozumienia o organizacji transportu publicznego oprócz Tychów wchodzą: Bojszowy, Ornontowice, Mikołów, Orzesze, Łaziska Górne, Wyry, Lędziny, Kobiór, Imielin, Bieruń, Chełm Śląski, Pszczyna, Miedźna, Mysłowice oraz gmina i miasto Oświęcim. Na terenie Mysłowic kursuje tyska linia 536 na trasie od Centrum Handlowego Quick Park na Bończyku, przez Brzęczkowice, Brzezinkę, Kosztowy, a następnie Lędziny, Bieruń, aż do dworca PKP w Tychach.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe