Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Rondo imienia kardynała Hlonda?

Rondo imienia kardynała Hlonda?
Czy rondo przy ul. Obrzeżnej Zachodniej zostanie nazwane imieniem wielkiego mysłowiczanina, kardynała Augusta Hlonda? Pomysłodawca uzyskał już zgody odpowiednich instytucji. Teraz czas na złożenie stosownego wniosku do samorządu.

Chodzi o rondo oddane do użytku w ubiegłym roku, które powstało w ramach rozbudowy węzła „Mysłowice” na autostradzie A4.

- Kardynał August Hlond był niezaprzeczalnie jednym z największych mysłowiczan, a nawet Polaków i zasługuje na takie upamiętnienie – mówi pomysłodawca, mieszkaniec dzielnicy Bończyk, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Piotr Olszowski. Olszowski jeszcze w zeszłym roku wystąpił o zgodę na nadanie nazwy rondu do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółki Stalexport Autostrada Małopolska. Obydwie instytucje odniosły się pozytywnie do tej propozycji. Po uzyskaniu zgód, wnioskodawca przedstawi teraz swój wniosek włodarzom miasta. Będzie on musiał zostać omówiony i zaopiniowany przez radnych na komisjach, a ostateczna decyzja będzie należała do Rady Miasta Mysłowice, która podejmie stosowną uchwałę.

Pełne brzmienie zaproponowanej nazwy to Rondo Augusta Kardynała Hlonda, Prymasa Polski.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

e-meryt
e-meryt 11.11.2017, 18:04
Czy wos już całkiem podup......ło wszystko musi być świynte???????
hajnel
hajnel 30.10.2017, 09:59
Katolikom podpowiadam żeby jeszcze Urząd Miasta nazwali imieniem Hlonda. Wtedy będzie jeszcze jedna więcej głupota, bo przecież oni nie mają mózgu.
sai
sai 14.06.2017, 16:08
Jest tyle innych, ciekawych, miłych dla ucha i oka nazw... Ale ku***a po co się wysilać - w mniemaniu niektórych wszystko co się nazywa musi być z patosem, smutkiem itp. itd... Zamiast cieszyć się z życia to niektórzy uwielbiają takie smutne akcje. Pan Hlond to już chyba wystarczająco dużo miejsc sobie zaklepał w tym smutnym mieście. A może "Rondo Orderu Uśmiechu"???
Za malo
Za malo 14.06.2017, 13:37
No fakt...Pomnik, ulica, nazwa byłej uczelni...to za mało...

Pozostałe