Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Parafianie z Krasów powitali nowego proboszcza

  • 1.08.2017, 18:16 (aktualizacja 01.08.2017 18:25)
  • das
Parafianie z Krasów powitali nowego proboszcza
Parafia pw. Św. Józefa w Krasowach ma nowego proboszcza, jest nim ks. Józef Panek, który parafię oficjalnie objął 30 lipca. Poprzedni jej gospodarz, ks. Wiktor Zajusz w poniedziałek opuścił Krasowy i wyjechał najpierw do Krakowa, by 6 sierpnia wylecieć na misje do Peru.

Nowego gospodarza krasowkiej parafii powitał w imieniu wszystkich kapłanów dekanatu mysłowickiego dziekan, ks. Rafał Ryszka i wręczył mu symboliczny klucz do tabernakulum zaznaczając, że jest to klucz do całej parafii.

Ufając Bożej pomocy będę się troszczył ku chwale Bożej o całą parafię i jej wiernych – uroczyście potwierdził ks. Józef, którego kwiatami powitali jego nowi parafianie. Mszę powitalną uświetniły sztandary górników, grup parafialnych i chór św. Cecylii.

Ks. Józef Panek, urodzony w styczniu 1957 roku, pochodzi z Bierunia Starego, swoją kapłańską drogę rozpoczął od parafii św. Józefa w Katowicach Załężu, potem była parafia Matki Boskiej Różańcowej w Rudzie Śląskiej, następnie parafia w Katowicach na osiedlu Paderewskiego – Wniebowzięcia NMP. Przez 7 lat w seminarium opiekował się klerykami, a przez 18 lat był proboszczem w parafii św. Jacka w Katowicach Ochojcu.

Życzymy księdzu proboszczowi, by duszpasterska praca w krasowkiej parafii była dla niego ostatnią przystanią kapłańską. Dopiero musi się tu rozgościć, zaaklimatyzować, ale – jak nam zdradził – rybki ze sobą już zabrał do Krasów, bo wielką pasją proboszcza Józefa Panka jest akwarystyka.

 

 

 

 

 

 

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe