Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

W sobotę kolejna akcja znakowania rowerów

W sobotę kolejna akcja znakowania rowerów
W najbliższą sobotę - 5 sierpnia w Mysłowicach odbędzie się druga akcja bezpłatnego znakowania rowerów. Aby zabezpieczyć swój jednoślad wystarczy pojawić się w Parku Słupna podczas koncertów organizowanych na półmetek wakacji.

Pierwsza akcja odbyła się 31 lipca w Kosztowach, była jednym z wydarzeń towarzyszących przejazdowi peletonu Tour de Pologne. Do stanowiska obsługiwanego przez policjantów i strażników miejskich ustawiła się długa kolejka chętnych rowerzystów. W sumie tego dnia mundurowi oznakowali 70 pojazdów.

Kolejna taka akcja odbędzie się 5 sierpnia w godzinach od 14.00 do 18.00 na kąpielisku Słupna. Rowery mogą oznakować osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Mysłowic, nieletnim mieszkańcom powinni towarzyszyć rodzice lub opiekunowi prawni. Znakowanie roweru polega na wygrawerowaniu niepowtarzalnego numeru oraz umieszczeniu jednośladu w rejestrze oznakowanych rowerów powadzonym przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach. Dodatkowo rower zostaje oznakowany nalepką „Uwaga Rower Oznakowany”. Po oznakowaniu właściciel roweru otrzyma potwierdzenie przystąpienia do programu – plastikową kartę formatu dowodu osobistego.

Grawer powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykrywać nawet po zatarciu znaków na powierzchni. Oznaczenie roweru zabezpiecza przed kradzieżą, a w razie odnalezienia skradzionego pojazdu – ułatwia odnalezienie właściciela.

Następne akcje znakowania rowerów odbędą się 4 września na Rynku oraz podczas Dożynek Miejskich 10 września w dzielnicy Wesoła.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe