Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wielka siatkówka w Mysłowicach

  • 5.08.2017, 15:52 (aktualizacja 05.08.2017 15:53)
  • PAJ
Wielka siatkówka w Mysłowicach
Mistrzostwa Polski Oldboyów, Memoriał im. Stanisława Padlewskiego i mecz towarzyski ZAKSA – Jastrzębski Węgiel. Najbliższe tygodnie będą prawdziwą ucztą dla kibiców siatkówki w Mysłowicach. Najlepsi z najlepszych i turnieje najwyższej rangi. O tym co będzie się działo rozmawiamy z prezesem MSK Mysłowice Sławomirem Pawlakiem.

Paweł Jędrusik: To będą bardzo intensywne, sportowe wakacje (i nie tylko) w Mysłowicach. Co przygotowaliście dla kibiców?

Sławomir Pawlak: Tak, zgadza się. To będą dla nas bardzo intensywne wakacje. Dostaliśmy możliwość organizacji ważnych zawodów w siatkówce plażowej dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Finał Mistrzostw Polski Oldboyów, który odbędzie się w dniach 18-20.08.2017 oraz Finału Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn – czyli najważniejszej seniorskiej imprezy w naszym kraju. Co do tej pierwszej, mamy już akceptację zarządu PZPS, a co do drugiej jesteśmy na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o dopinanie szczegółów zarówno z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, jak i Urzędem Miasta Mysłowice. Nie chcemy żeby Mysłowice zniknęły z mapy siatkówki plażowej. W końcu przez 10 lat na Słupnej nieprzerwanie odbywały się zawody międzynarodowe w tej dyscyplinie. Co roku jako klub staramy się zorganizować turniej rangi ogólnopolskiej. Siatkówka plażowa była zawsze bardzo ważnym ogniwem klubu. Tuż po wakacjach wracamy na halę, żeby zorganizować Memoriał Stanisława Padlewskiego. To będzie piętnasta edycja, gdzie wspominać będziemy wielkiego człowieka, twórcę siatkówki w Mysłowicach, byłego prezydenta miasta.

 

Paweł Jędrusik: Kibice na pewno zacierają ręce, bo zobaczą też mecz pomiędzy ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem.

Sławomir Pawlak: Udało nam się namówić zespoły Orlen Ligi z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia, aby na naszej hali rozegrali oficjalny mecz w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych. Będzie to doskonała okazja żeby na żywo zobaczyć najlepszych z najlepszych. Chcemy na ten mecz przygotować wiele atrakcji dla kibiców, w tym strefę dla najmłodszych, gdzie dzieci będą mogły spędzić miło czas, a rodzice wejść na trybuny i zobaczyć spotkanie. To będzie największe wydarzenie w siatkówce halowej, które odbyło się w ostatnich latach w hali w Mysłowicach.

 

Paweł Jędrusik: Wróćmy jeszcze do plażówki. Tu też nie zabraknie emocji.

Sławomir Pawlak: Tak jak mówiłem wcześniej, finał Mistrzostw Polski Seniorów (10-12.08) transmitowany przez telewizję Polsat Sport oraz finał Mistrzostw Polski Oldboyów (18-20.08) to zawody w siatkówce plażowej, które odbędą się na Słupnej w sierpniu. Mam nadzieję, iż kibiców nie zabraknie. Postaramy się żeby nikt na Słupnej się nie nudził. O to zadbają również partnerzy zawodów. Myślę, iż niebawem będziemy mogli podać więcej szczegółów. Zapraszamy do czytania „Co Tydzień”. Gazeta jest partnerem medialnym naszych zawodów i Memoriału Stanisława Padlewskiego.

PAJ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe