Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wakacje z Pippi i Harrym Potterem

  • 5.08.2017, 10:14 (aktualizacja 05.08.2017 10:16)
  • mat. nadesłany
Wakacje z Pippi i Harrym Potterem
W bibliotece przy ul. Mikołowskiej w każdą wakacyjną środę i czwartek odbywają się cykliczne zajęcia poświęcone życiu i twórczości Astrid Lindgren oraz zajęcia teatralne.

Co środę uczestnicy zajęć poznają przygody Pippi Pończoszanki na kartach trzech tomów książek A. Lindgren pt. „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład” i „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Odczytywane są wybrane rozdziały poszczególnych tomów, do których następnie powstają kolorowe ilustracje, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Nie brakuje zabaw muzyczno-ruchowych, rozwiązywania rebusów i krzyżówek oraz układania puzzli, przedstawiających postać Pippi.

Natomiast w każdy czwartek w bibliotece mają miejsce zajęcia teatralne. Uczestnicy poznają ogólne wiadomości o teatrze, biorą udział w zajęciach pantomimicznych i zabawach integracyjnych, przygotowują scenariusze oraz wykonują kukiełki do wystawienia bajkowego spektaklu. W lipcu z takich zajęć skorzystało łącznie 35 dzieci.

Ponadto każde chętne dziecko codziennie może przyjść do biblioteki i - oprócz wypożyczenia książek i czytania czasopism - pobawić się w „Bajkowym Zakątku” oraz skorzystać z gier planszowych, puzzli, a także wziąć udział w konkursach plastycznych.

Wyjątkowo 20 lipca odbyło się tu spotkanie literackie poświęcone bohaterowi książkowemu i filmowemu – Harremu Potterowi, w którym uczestniczyły dzieci odwiedzające bibliotekę i grupa zorganizowana z „Doświadczalni”. W pierwszej części spotkania wszyscy zostali zapoznani z biblioteką i jej księgozbiorem. Następnie uczestnicy poznali życie i twórczość pisarki J. K. Rowling, obejrzeli gadżety dotyczące Harry’ego Pottera oraz nauczyli się różnych magicznych zaklęć i piosenek. Ponadto wzięli udział w konkursie plastycznym i losowaniu zagadek z „Tiary” oraz układaniu puzzli z postacią Harry’ego Pottera. Atrakcją spotkania była magia i iluzja oraz triki karciane w wykonaniu pani bibliotekarki, a także pudełko, z którego dzieci wyczarowały kolorowanki z herbami z powieści J. K. Rowling i cukierkami. Dodatkową zabawą na koniec było łapanie baniek mydlanych.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe