Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Umowa na monitoring podpisana

Umowa na monitoring podpisana
7 sierpnia w Urzędzie Miasta Mysłowice podpisana została umowa na wdrożenie miejskiego monitoringu. Od tego dnia wykonawca ma 6 miesięcy na zamontowanie kamer i całego systemu umożliwiającego monitorowanie miasta.

Przetarg na wdrożenie Inteligentnego Mysłowickiego Monitoringu Miejskiego (IM³) został rozstrzygnięty 20 lipca. Wygrała firma QUMAK S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji, która obejmuje zaprojektowanie, a następnie wykonanie pełnego systemu monitoringu miejskiego wraz z jego utrzymaniem i analizą zdarzeń to ponad 4,7 mln zł.

Umowę podpisał wiceprezydent Grzegorz Brzoska w obecności między innymi Tomasza Tońskiego, przedstawiciela firmy QUMAK S.A.  oraz konsultantów powołanych przez miasto Mysłowice reprezentujących firmę CORMET z Mysłowic – Romualda Gacka i Jerzego Klemensa.

Najpóźniej na początku lutego przyszłego roku w 28 punktach Mysłowic zostanie zainstalowanych 40 kamer, które będą obserwować i wychwytywać niepokojące zdarzenia na ulicach, przystankach, placach zabaw, terenach przy szkołach itd. Do dyspozycji miasta będą także dwa mobilne punkty, dzięki którym możliwa będzie np. obserwacja imprez masowych. Kamery będą także umieszczone na wjazdach i wyjazdach z miasta.

Centrum monitoringu zostanie zlokalizowane w nowej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej na ul. Mikołowskiej, gdzie zostanie wykonana tzw. ściana wizyjna.

Montaż 40 kamer to pierwszy etap inwestycji. Docelowo miasto planuje rozbudowę systemu monitoringu do około 100 kamer.

 

 

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe