Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wakacyjne inwestycje w szkołach i przedszkolach

Wakacyjne inwestycje w szkołach i przedszkolach Budowa boiska "na górce"
W czasie wakacji, gdy uczniowie i nauczyciele mają wolne, budowlańcy uwijają się, aby zdążyć przed 1 września z remontami w placówkach oświatowych. W Mysłowicach wakacyjne inwestycje trwają w kilku szkołach.

W dwóch szkołach po wakacjach dzieci i młodzież ucieszą się z pewnością z nowych obiektów sportowych. Przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (szkoła „na górce” przy ul. Mikołowskiej) jest budowane boisko. W miejscu trawiastego powstaje wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Będzie można na nim pograć w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną. Dodatkowo boisko zostanie wyposażone w skocznię w dal. Koszt inwestycji to 307 500 zł.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 na Wielkiej Skotnicy modernizowana jest nawierzchnia boiska asfaltowego. Polega ona na budowie czterotorowej bieżni o długości 60 metrów wraz ze skocznią w dal. Cena – 83 640 zł.

 

Monitoring i nowa instalacja elektryczna

W dwóch innych szkołach podstawowych toczą się prace związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa. Przy szkole sportowej na Piasku montowany jest monitoring. Zadanie zostało zgłoszone w ubiegłym roku do Inicjatywy lokalnej i teraz jest realizowane. Koszt to niecałe 30 000 zł.

W „trójce” na Janowie trwa I etap wymiany ponad 50-letniej instalacji elektrycznej. - Mamy już nowe podłączenie, nowy licznik, nową szafę rozdzielczą, do tego są pociągnięte piony na wszystkie korytarze i do sali gimnastycznej – mówi wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Paweł Gomóła.

Szkoła przygotowuje także pracownię fizyczno-chemiczną dla siódmoklasistów. - Znaleźliśmy pomieszczenie, które ma dostęp do bieżącej wody i kanalizacji, bo to jest wymóg przy pracowni chemicznej. Do tej pory znajdowała się tam mała salka gimnastyczna, ale ze względu na to, że porozumieliśmy się z dyrektorem MOSiR-u o przeniesieniu części w-f na halę, możemy tę salkę wyłączyć z użytku – dodaje Paweł Gomóła.

 

 

Nowe okna i szczelny dach przy Górniczej

Spory remont, warty 1,2 mln zł, przechodzi budynek po Gimnazjum nr 2 przy ul. Górniczej. Zakres robót obejmuje: wymianę pokrycia dachu, obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych, wymianę instalacji odgromowej, wymianę wykładzin podłogowych, stolarki okiennej drewnianej na PCV, stolarki drzwiowej wejściowej i wewnętrznej, remont sanitariatów, remont kuchni i wydawki, a także wymianę instalacji elektrycznej wraz z osprzętem na trzecim piętrze.

 

Zmiany w Przedszkolu nr 8

Również w Przedszkolu nr 8 niedawno rozpoczęły się prace, które diametralnie odmienią wygląd zewnętrzny tego budynku. Gmach na skraju Parku Zamkowego zostanie docieplony (ściany i dach), wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. Roboty mają się zakończyć 31 października br. Koszt tej inwestycji to 1 094 700 zł.

Pieniądze na termomodernizację P8 jak również Szkoły Podstawowej nr 14 na Wesołej Mysłowice pozyskały ze środków europejskich. Unia dofinansuje 85 procent wartości inwestycji.

Remont w „czternastce” (jego wartość to 1 697 400 zł) ma się rozpocząć za około 2 tygodnie. W pierwszej kolejności robotnicy zajmą się przeciekającym dachem i wymianą kotłowni z węglowej na gazową. Szkoła na Starej Wesołej jest ostatnią w Mysłowicach, która jest jeszcze ogrzewana węglem. Docieplenie ścian i dachu budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, likwidacja kotłowni i budowa nowej oraz wymiana wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania potrwają do końca sierpnia przyszłego roku.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe