Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Na Rynku obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania. Nawet dla dostawców

Na Rynku obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania. Nawet dla dostawców Zakaz obowiązuje na całym Rynku
W ubiegły tygodniu na mysłowickim Rynku urząd miasta wprowadził zakaz zatrzymywania się. Nawet dostawcy dowożący towar do sklepów, barów i kawiarni nie mogą legalnie stanąć. To jakiś absurd – mówią przedsiębiorcy.

Zakaz zatrzymywania się obowiązuje od 1 sierpnia na całym placu. Wcześniej na Rynku można było się zatrzymać, ale na nie więcej niż kwadrans. Faktem jest, że wielu kierowców ignorowało ten limit i to właśnie z tego powodu wprowadzono nowe oznakowanie.

- Decyzja o ustawieniu znaku spowodowane była tym, iż nasiliło się nieprzestrzeganie przez kierowców dotychczasowych przepisów i nagminnie ich czas postoju przekraczał dozwolone 15 minut. Rynek stał się miejscem parkingowym dla wielu kierowców, dodatkowo zniszczone zostały przez to nowe słupki oraz kosze na śmieci – wyjaśnia powody wprowadzenia nowych zasad Danuta Niemiec z biura prasowego urzędu Miasta Mysłowice. - Potrzeba zmian zauważona została również przez Radę Dzielnicy Stare Miasto oraz została pozytywnie rozpatrzona przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – dodaje Danuta Niemiec.

A co z dostawcami, którzy muszą zatrzymać się na Rynku, aby dowieźć towar do sklepów, baru, kawiarni, czy pizzerii? Muszą liczyć na wyrozumiałość służb mundurowych. Komendant Straży Miejskiej Mysłowice Ginter Płaza mówi, że strażnicy będą stosowali pouczenia zamiast mandatów.

Taka absurdalna sytuacja będzie trwała miesiąc, bo dopiero we wrześniu, dokładnie 5 września, na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyznaczone zostanie miejsce do zatrzymywania się samochodów dostawczych.

Poza Rynkiem, nowe zasady wprowadzone zostały także na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Placu Wolności do ul. Krakowskiej. Obowiązuje tam całkowity zakaz ruchu.

 

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pesymista
pesymista 10.08.2017, 22:29
Trzeba być mocno ograniczonym, by karać wszystkich za niesubordynowanych kilku. A może pojedziecie się uczyć do Jaworzna? Tam wprowadzili zielone place postojowe, bardzo wyraźne w centrum miasta do zatrzymania się na godzinę. po tym czasie za każdą godzinę następną trzeba zapłacić. I to działa, a ludzie sobie chwalą. Już kolejny plac taki powstaje. A wy? Najlepiej zamykać wszelkie możliwości
Ł
Ł 10.08.2017, 21:48
Pracuje jako kierowca sam dostawczego jestem ciekaw gdy mam dojechac do mieszkanca z towarem a woze mat budowlane z jednego z okolicznych wiekszych marketow budowanych mam klientowi powiedziec zeby nosil plyty czy worki z odleglosci 500 m

Pozostałe