Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Mysłowice będą wymieniać doświadczenia z innymi miastami

  • 12.08.2017, 13:54 (aktualizacja 12.08.2017 13:57)
  • inf. UM Mysłowice
Mysłowice będą wymieniać doświadczenia z innymi miastami
Miasto Mysłowice jest jednym z 34 miast, które zakwalifikowały się do Grupy Wymiany Doświadczeń (GWD) w ramach projektu pn. „Przygotowanie koncepcji Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP)” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Grupa rozpocznie swoją pracę we wrześniu 2017 roku i zakończy ją w 2018 roku.

SMUP jest unikalnym przedsięwzięciem i ma powstać do końca 2020 roku (obecnie realizowany jest I etap projektu, a planowane są III etapy), Jego celem ma być stworzenie kompleksowego, publicznie dostępnego systemu służącego do monitorowania usług publicznych pod kątem ich ilości, jakości, dostępności oraz efektywności kosztowej. W praktyce oznacza to, że miasta wspólnie będą projektować rozwiązania, dzięki czemu usługi oferowane przez instytucje miejskie będą wykonywane szybciej oraz taniej.

Grupy Wymiany Doświadczeń, które wchodzą w skład systemu, monitorować będą następujące obszary: podatki i opłaty lokalne, zarządzanie nieruchomościami, drogownictwo i transport, ochrona środowiska, inwestycje i budownictwo, geodezja i kartografia.

Mysłowice w ramach Grupy Wymiany Doświadczeń będą monitorować obszar podatków i opłat lokalnych. Celem GWD będzie pozyskiwanie informacji, testowanie rozwiązań oraz wymieniana doświadczeń i tzw. dobrych praktyk. Działania podejmowane w Mysłowicach będą oceniane oraz powyrównywane na tle innych miast, które biorą udział w GWD.

 

inf. UM Mysłowice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe