Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Farski rodzinny festyn w Brzezince

  • 4.09.2017, 15:00 (aktualizacja 27.10.2017 20:21)
  • gh
Farski rodzinny festyn w Brzezince
Rodzinny festyn w Brzezince ma już 11 lat. Impreza wrosła tak bardzo w brzeziński krajobraz, że mieszkańcy dzielnicy przychodzą na nią całymi rodzinami. Także i tym razem 2 września plac przy siedzibie MOK w Brzezince na ul. Laryskiej zapełnił się po brzegi.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zgodnie z tradycją gry i zabawy dla dzieci i młodzieży prowadziły strażniczki ze Straży Miejskiej. Jak co roku przygotowały biegi sprawnościowe i rzucanie rzutką rękawową. W przeprowadzonym konkursie związanym z bezpieczeństwem i tym razem dzieciaki sprawiły się na medal, a pytania typu jaki jest numer alarmowy nie sprawiały kłopotu.

Sporo emocji wzbudzał stojący przy placu wóz bojowy OSP Kosztowy, do którego można było wejść i poznać jego wyposażenie. Tajniki swojej pracy i wyposażenia samochodu zdradzali też policjanci.

Kolejny raz dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. Nagrody ufundował m.in. WORD. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nad oceną prac pochyliła się specjalna komisja pod przewodnictwem Mirelli Dąbek, w której uczestniczyli m.in. prezydent Edward Lasok i proboszcz miejscowej parafii.

Ostatecznie zwycięzcami zostały dziewczynki: I miejsce - Monika POLEWKA (12 lat), II - miejsce Paulina MUSIAŁ (12 lat), III miejsce - Martyna MICHALAK (7 lat).

Był też konkurs szachowy dla dorosłych, który prowadził Reinhold PAWŁOWSKI.

Wszyscy zaś uczestnicy festynu mogli zagrać wkoło fortuny. Tu wygrany był każdy los, a nagrodami były książki, słodycze, artykuły szkolne i sportowe.

Była też loteria fantowa. Numeracja losów sięgała tysiąca i choć nie każdy wygrywał, to emocji było całkiem sporo. Poza słodyczami, zabawkami, bonami na wartość kilkudziesięciu złotych, były też zaproszenia do zakładu kosmetycznego i świąteczne choinkowe drzewka w donicach. Główną nagrodą był natomiast rower i trzy głośniki, które ufundowała Rada Dzielnicy Brzezinka.

Jak festyn to dmuchańce i malowanie twarzy. Tu prawdziwych czarów dokonywała Agnieszka Czarnota z Mysłowickiego Detektywa Historycznego. Natomiast o czuwaniu nad bezpieczeństwem mysłowickich stróżów prawa nie pozwalał zapomnieć przyjazny Sznupek - znana policyjna maskotka.

O podniebienia uczestników zadbały członkinie z mysłowickiego koła Związku Górnośląskiego, które przygotowały pajdy chleba smarowane wyśmienitym domowym smalcem ze skwarkami i kiszonym ogórkiem. Palce lizać. Były też krupnioki i kiełbaski z grila, a na deser prawdziwie domowe wypieki.

Czas umilał zespół Happy Big Band pod dyrygenturą Mirosława Kaszuby oraz Brygida i Robert Łukowscy.

Wspaniały występ dały też dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 10.

Festyn zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

 

gh

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe