Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

O dwa lata za późno

  • 7.09.2017, 15:53 (aktualizacja 27.10.2017 20:32)
  • Grażyna Haska
O dwa lata za późno
Pod koniec sierpnia ściągnięto do Mysłowic interwencyjną ekipę telewizji TVP INFO. Stało się to za sprawą balkonów, które zagrażają życiu i zdrowiu mieszkańców bloku przy ulicy Robotniczej 17 do 19. Dziennikarzy sprowadził podobno radny Wójtowicz, który podczas programu na żywo, wskazywał winnych po stronie służb miejskich. Zapomniał jednak o własnym udziale w tej aferze.

Sama sprawa remontów starych budynków ciągnie się w Mysłowicach od lat. Jest to niekończąca się historia, ponieważ potrzeby remontowe przerastają wielokrotnie możliwości budżetu miasta. Zatem obowiązuje niepisana zasada, że remontuje się te budynki, o które jest najwięcej krzyku.


Tak też było z budynkami przy ulicy Robotniczej. Zarządcy przystawili się do ich remontu w 2013 roku. Prace miały jednak niewielki zakres, zatem ich stan się szybciej pogarszał niż budowlańcy nadążali z remontem. W 2015 roku postanowiono przeznaczyć sporo grosza na te budynki, ale… Ale zebrała się rada miasta i zamiast uprzeć się i zostawić zaklepane pieniądze na remont bloków przy Robotniczej, przerzuciła je na remont budynku przy ulicy Towarowej 14, zgodnie ze zmianami w budżecie. Głosował za tym również radny Wójtowicz. Używając żołnierskiej gwary, mieszkańców bloków przy ulicy Robotniczej 17 i 19 załatwiono tym sposobem na cacy.
Zachodzi zatem pytanie: Czym szczególnym zasłużył sobie budynek przy ulicy Towarowej 14, że zabrano pieniądze przeznaczone dla mieszkańców ulicy Robotniczej i przesunięto je na remont akurat tego budynku?


Niby nic wielkiego, ale w budynku na Towarowej 14 mieściła się jedyna w mieście prywatna przychodnia urologiczna oraz wyjazdowa pomoc medyczna, która zresztą tuż po remoncie wypowiedziała umowę najmu. Radni pewnie uznali, że trzeba się podchlebić ludziom z pogotowia ratunkowego oraz pacjentom przychodni urologicznej.


Przekazując jednak pieniądze na tak szczytne cele, zignorowali zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców bloku przy ulicy Robotniczej 17 i 19. Przeciw interesowi mieszkańców bloków przy Robotniczej głosował także radny Wójtowicz.
Tak, ten Wójtowicz, który przebrał się w owczą skórę i ratując swój tyłek złożył w lipcu br. interpelację w sprawie podjęcia pilnego remontu bloków przy ulicy Robotniczej. Wiadomo, że jego działanie było spóźnione co najmniej o dwa lata i taka interpelacja niewiele pomoże. Tym bardziej, że wiedział o podpisanej w sierpniu umowie na dalszy remont galerii. Nie zawahał się więc „wedrzeć do obozu” pokrzywdzonych mieszkańców bloku przy Robotniczej i w ich imieniu sprowadzić telewizję. Mieszkańcy łatwo dali się nabrać na ten manewr. Może dlatego, że przed kamerami, atakował władze miasta (do których nomen omen sam należy). Sprawiał wrażenie, że broni interesu mieszkańców.


Może i mieszkańcy dali się na to nabrać, panie radny, ale nie ja. Co daję pod rozwagę.
 

Grażyna Haska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kot balkonowy z Rymery
Kot balkonowy z Rymery 7.09.2017, 17:43
Nie wiem czy zwalanie przekrzykiwanie kto winien i dlaczego ... gdzieś dalej umyka sprawa remontu czyli mieszkańców robotniczej notabene zapomnianej dzielnicy Rymara .A to dlaczego ponieważ mieszkają tam ludzie przeważnie biedni i z kwaterunku ale podobnie jest na towarowej czyli na pisku , ale jednak jest to ileś tam wyborców o których jak zwykle się przypomina na pol roku przed wyborami grając ich i wciągając w swoje gry układy polityczne ze coś się dla nich zrobi i poprawi komfort życia i mieszkania apotem znowu nic i nic aż do następnych wyborów. powinno być tak ze to psim obowiązkiem jest wyremontować i kamienice na rym erze i piasku a nie bawić się w granie losem i bezpieczeństwem mieszkających tam mysłowiczan a którym nagłośnienie sprawy w mediach pomogło nieważne z której strony sceny politycznej i to chyba jest najważniejsze!!!!!!! Media maja swoja sile jako ta trzecia władza i powinny byc tam gdzie się dzieje krzywda ludzka i poprzez nagłośnienie pomaga w ten sposób . No i bardzo dobrze się stało ze tam byli ! Czy to komuś przeszkadza ?

Pozostałe