Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Procedura zbycia udziałów MPWiK rozpoczęta

  • 8.09.2017, 10:49 (aktualizacja 27.10.2017 20:31)
  • redakcja gazety
Procedura zbycia udziałów MPWiK rozpoczęta
Rozpoczęła się procedura mająca na celu zbycie pakietu 49 proc. udziałów miasta w spółce MPWiK. Pierwsze posiedzenie powołanego przez prezydenta zespołu negocjacyjnego odbyło się we wtorek, 5 września. Inwestorem chcącym nabyć udziały mysłowickich wodociągów jest marszałkowska spółka Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe – główny dostawca wody dla MPWiK.

W skład mysłowickiego zespołu negocjacyjnego pod przewodnictwem prezydenta wchodzą wiceprezydent Bernard Pastuszka, skarbnik Lidia Łazarczyk, kierownik zespołu nadzoru właścicielskiego Zdzisław Hudzik oraz prawnik Piotr Lach.

W spotkaniu udział brała przewodnicząca Rady Nadzorczej MPWiK dr Halina Błoch. Na spotkanie nie przybył zaproszony radny Dariusz Wójtowicz. Po stronie inwestora do stołu negocjacyjnego zasiadło sześciu członków, którym przewodniczył prezes GPW Łukasz Czopik.

Zespół ma za zadanie wypracować konsensus w sprawie warunków zbycia udziałów, ich ceny, zasad i terminu restrukturyzacji zadłużenia spółki oraz zadań inwestycyjnych do wykonania i źródeł ich sfinansowania.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mysłowiczanin
Mysłowiczanin 8.09.2017, 12:01
No nie wiem czy to już nie jest za późno tego co się stało w MPWiK na przestrzeni ośmiu lat nie da się usunąć z pamięci i rozpocząć nowa kartę jak gdyby nic się nie stało.Przeszłość i tak będzie ciążyć nad mysłowickim samorządem mimo wszystko lepiej późno niż wcale coś się robi.Jednak mniemam ze sprawa MPWiK i długi tej firmy będą głównym narzędziem wyborczym w nadchodzącej kampami.

Pozostałe