Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ćwierćwiecze parafii Kosztowach

  • 9.09.2017, 12:02 (aktualizacja 27.10.2017 20:29)
  • redakcja gazety
Ćwierćwiecze parafii Kosztowach
Można by rzec trzy w jednym. Tak ks. proboszcz Kosztowskiej parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej Jan Sołtysik połączył obchody 25 lecia poświęcenia Kosztowskiego „Wieczernika”, „Odpustu’’ i Dożynek parafialnych. Uroczystą Mszę Świętą 3 września w asyście księży zebranych przy ołtarzu celebrował ks. arcybiskup senior Damian Zimoń.

Historia po 25 latach zatoczyła koło, bo to właśnie ks. abp. Damian Zimoń 24 sierpnia 1992r. konsekrował kosztowską świątynię. W homilii wspominał to wydarzenie, mówiąc - pamiętam jak ciężko było budować kościół w tamtych czasach.

W świętowaniu tych kosztowskich wydarzeń liczny udział wzięły władze miasta. Uroczystą Eucharystię tradycyjnie już uświetniła Orkiestra Górnicza KWK Mysłowice-Wesoła pod dyr. Mirosława Kaszuby i Chór Parafialny. Po zakończonej Mszy Św. zebrani wierni wraz z Najświętszym Sakramentem Niesionym w ręku ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia, przeszli procesją wokół Parafialnego Kościoła. Ćwierć wieku miejscowej parafii samo pisało tradycję kosztowskiego Wieczernika. Tym razem nie było inaczej.

Dopełnieniem po zakończonych uroczystościach w świątyni był krótki koncert jaki zagrała przed kościołem Orkiestra Górnicza, któremu wraz z liczną widownią przysłuchiwał się ks. abp. Damian. Oklaskami za ten występ podziękowali muzykom wierni zebrani w tym dniu w Kościele.

JW/(SA), foto: Cz.Jochemczyk

redakcja gazety

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe