Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Przedszkolaki z Bończyka z autochodzikiem

  • 8.09.2017, 12:07 (aktualizacja 27.10.2017 20:17)
  • redakcja gazety
Przedszkolaki z Bończyka z autochodzikiem
Dzieci z PM nr 20 na Bończyku jako pierwsze mogły skorzystać z nauki bezpieczeństwa na drodze korzystając z autochodzika. Zajęcia z autochodzikiem września prowadzili miejscy strażnicy. To wymyślone dla celów nauki miasteczko otrzymała w prezencie od miasta Straż Miejska podczas uroczystej odprawy 30 sierpnie b,r w związku z rocznicą powołania jednostki. Miasteczko kosztowało 3,7 tys złotych.

Zakupiony na potrzeby zajęć profilaktycznych przez miasto Autochodzik, czyli Miasteczko Umiejętności Drogowych to zestaw między innymi znaków drogowych i specjalnych samochodów, dzięki którym sam maluch może wcielić się w kierowcę. W zestawie znajdują się także jezdnia, chodnik i specjalny system zmiany świateł.

Miasteczko pozwala na praktyczną naukę podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem właściwych zachowań pieszych. – Najbardziej zależy nam na takim zwiększeniu świadomości, żeby dzieci nauczyły się być takim bardziej świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, żeby znały zasady jakie obowiązują w ruchu drogowym, żeby znały zagrożenia, bo te zagrożenia są i musimy nauczyć dzieci, jak się w tym świcie poruszać – podkreślała Magdalena Kawka-Nowatkowska, strażnik miejski. Miasteczko Umiejętności Drogowych służyć będzie strażnikom w Mysłowicach podczas zajęć profilaktycznych w przedszkolach i szkołach podstawowych dla dzieci klas I-III) na terenie miasta.

gh

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe