Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

390 nowych roślin dla Parku Zamkowego

  • 9.09.2017, 08:30 (aktualizacja 27.10.2017 20:24)
  • redakcja gazety
390 nowych roślin dla Parku Zamkowego
Park Zamkowy zyska nową szatę roślinną. Usunięta w 2013 r. zieleń podczas modernizacji górnej części parku zostanie odbudowana. W ramach tzw. nasadzenia kompensacyjnego, posadzonych zostanie 390 nowych szt. roślin w górnej części parku. Na pokrycie wydatków z tym związanych miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 39 tys. złotych.

Posadzone rośliny reprezentowane będą przez 65 odmian: w tym 32 szt. drzew, 281 szt. krzewów i 77 szt. bylin. Wśród nowych sadzonek pojawi się aż 80 sztuk Lilaka Meyera 'Palibin', który jest gęstym i niskim krzewem, słodkopachnącym w okresie kwitnienia. Pachnącą ozdobę stanowić będzie również Śnieguliczka biała oraz Doorenbosa, których zasadzenia przewiduje się ponad 30 sztuk z każdego gatunku. Zieleń będzie urozmaicona w takie rośliny jak m.in. buk zwyczajny, złotokap pospolity, ipa drobnolistna, Ambrowiec balsamiczny i wiele innych.

Prace nasadzeniowe planuje się zakończyć do 6 listopada br. Otrzymane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stanowi 80 procent całości kosztów związanych z tym zadaniem.

Park Zamkowy jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków. Rezultatem wykonanych prac będzie osiągnięcie efektu ekologicznego polegającego na odtworzeniu zieleni.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe