Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Nazwa Rondo Światowych Dni Młodzieży nadana

  • 9.09.2017, 18:46 (aktualizacja 27.10.2017 20:17)
  • redakcja gazety
Nazwa Rondo Światowych Dni Młodzieży nadana
Uroczystości związane z nadaniem rondu imienia ŚDM odbyły się w piątek, 8 września na terenie Quick Parku. Nazwa ronda ma upamiętniać ten wyjątkowy czas w naszym mieście. Gościem uroczystości był ks. Bp Adam Włodarczyk. Tydzień wcześniej pod rondem ks. Sebastian Lewandowski, wikary z parafii św. Jacka w Morgach, wkopał kapsułę czasu, która zwiera gadżety pielgrzyma i dokumenty upamiętniające ŚDM.

Nazwa ronda powstała na wniosek młodych ludzi, których poparła rada miasta. Podjęła w tej sprawie uchwałę w dniu otwarcia, odczytała radna Urszula Rasek.

Uroczystości rozpoczął prezydent Edward Lasok dziękując wszystkim za trud organizacji ŚDM i za przybycie.
W uroczystościach udział wzięli prezydenci miasta, radni, kapłani dekanatu odpowiedzialni za organizację ŚDM, wolontariusze oraz rodziny, które przyjmowały pielgrzymów w swoich domach.
Imprezę rozpoczęta projekcja filmu w kinie OH. Jego twórcą jest jeden z wolontariuszy Krzysztof Łęczycki. Film opowiada o Światowych Dniach Młodzieży oczami wolontariusza. Uroczystość uświetniły występy zespołów: God,s Property i orkiestra Happy Big Band. Imprezę przygotował Urząd Miasta, MOSIR i MOK.
red

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe