Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Nocna i świąteczna opieka medyczna przenosi się do szpitali

  • 18.09.2017, 12:52 (aktualizacja 30.09.2017 18:24)
  • redakcja gazety
Nocna i świąteczna opieka medyczna przenosi się do szpitali
Nocną i świąteczną opiekę lekarską w Mysłowicach od 1 października będą prowadzić szpitale zamiast przychodni przy ul. Świerczyny. Ma to związek z wejściem w życie przepisów o tzw. sieci szpitali.

Pacjenci z Mysłowic pomoc lekarza w nocy i w dni wolne mogą uzyskać obecnie w przychodni Unii Brackiej przy ul. Świerczyny 5. Od 1 października to się zmieni, bo nocnej i świątecznej opieki medycznej będą udzielać szpitale wpisane do sieci, czyli obydwie mysłowickie lecznice: Szpital nr 2 przy ul. Bytomskiej i Mysłowickie Centrum Zdrowia (MCZ) przy ul. Mikołowskiej 1.

Nieoficjalnie mówi się, że chory sam będzie mógł wybrać placówkę, w której będzie chciał skorzystać z pomocy lekarza, a rejonizacja będzie obowiązywać tylko przy wizytach domowych – to jednak na razie nieoficjalna informacja niepotwierdzona lecznicom na piśmie przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W szpitalu przy Bytomskiej nocna i świąteczna przychodnia będzie usytuowana w holu przyległym do izby przyjęć, pacjenci będą mogli się do niej dostać przez izbę. W MCZ ostateczna decyzja o lokalizacji poradni zapadnie w przyszłym tygodniu.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podpis
Podpis 19.09.2017, 15:45
Dobra zmiana! Dwie profesjonalne jednostki zamiast jednej bylejakiej.
Gościu
Gościu 18.09.2017, 19:08
No w końcu bo ta na świerczyny jest mega kiepska ;/ dziecku odmówili pomocy i wysłali w miejsce gdzie takiej pomocy nie może uzyskać.... człowiek tylko najeździł się po aglomeracji, nerwy stracił....żal
Darek
Darek 18.09.2017, 17:37
Super. Unia Bracka to katastrofa.

Pozostałe