Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Udany debiut modelarzy z mysłowickiej SP13

  • 4.10.2017, 10:18 (aktualizacja 04.10.2017 10:47)
  • Mirosław Leszczyk
Udany debiut modelarzy z mysłowickiej SP13
Młodzi modelarze ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach Brzęczkowicach bardzo udanie zadebiutowali w powiatowych zawodach modeli szybowców swobodnie latających, noszących oficjalną nazwę Powiatowego Święta Latawca. Ich 19. już edycja odbyła się w sobotę, 30 września, na lotnisku modelarskim przy ul. Oficerskiej w Lędzinach Hołdunowie.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęli pierwsze miejsce i wywalczyli puchar starosty bieruńsko-lędzińskiego Bernarda Bednorza. Również indywidualnie odnieśli spore sukcesy: srebrny medal w konkurencji latawców płaskich zdobyła Judyta Wollek, wyprzedzona tylko przez Maćka Kucza z SP 3 Bieruń (brązowy medal zdobyła Kinga Jasińska z SP 2 Chełm Śl.), a Magda Kowalczyk była czwarta w konkurencji latawców przestrzennych (skrzynkowych), wyprzedzona przez Mikołaja Maternę z SP 1 Bieruń, Sebastiana Wojciecha z SP 3 Lędziny i wspomnianą Kingę Jasińską z SP 2 Chełm Śl.

Dodajmy, że uczennica Gimnazjum im. K. Wojtyły przy SP 13 w Mysłowicach Natalia Smalarz wywalczyła dwa medale w kategorii gimnazjów: była druga w konkurencji latawce płaskie, za Jerzym Bieńkiem z Gimnazjum nr 11 przy SP 13 w Tychach, a przed Maciejem Jurą z G 1 w Bielsku Jaworzu, natomiast w w konkurencji latawców przestrzennych zajęła III miejsce, za wspomnianymi M. Jurą i J. Bieńkiem.

Sukcesy reprezentantów mysłowickiej SP 13 oraz gimnazjalistki N. Smalarz są również sukcesami ich opiekunki Sylwii Komandery, mieszkanki Imielina. - Bardzo się cieszę z tak udanego debiutu moich podopiecznych – mówi. - Oprócz wymienionych Judyty, Magdy i Natalii w zawodach tych startowali też: Zosia Koss, Maciek i Antek Krutakowie, Maja Naborczyk, Alicja Bień i Dominik Wysogląd. Jestem nauczycielką techniki i informatyki w SP 13, prowadzę też w tej placówce zajęcia modelarsko-techniczne. Dodam, że byłam dzisiaj także opiekunką czworga zawodników z innych szkół, w tym wspomnianej Kingi Jasińskiej, tym większa więc satysfakcja – podkreśla.

W rywalizacji uczestniczyło łącznie 34 młodych modelarzy ze szkół podstawowych i gimnazjów, głównie z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, ale także z Mysłowic, Tychów, Sosnowca i Jaworza. Komisji sędziowskiej przewodniczył Marek Lizak, kierownikiem zawodów był Jan Musik, a puchary, medale, dyplomy i nagrody, ufundowane przez Starostwo Bieruńsko-Lędzińskie wręczał wicestarosta Mariusz Żołna wraz z prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Bieruniu – Franciszkiem Musiołem oraz M. Lizakiem i Wojciechem Mrozkiem.

Organizatorzy, czyli ZP LOK, zapewnili młodym modelarzom ciepły poczęstunek oraz słodycze. Ich rywalizacji przy pięknej słonecznej pogodzie przyglądało się liczne grono kibiców, złożone głównie z ich rodziców, rodzeństwa i opiekunów.

 

Puchar dla SP13

 

Judyta Wollek

 

Natalia Smalarz z Gimnazjum nr 3

 

Brązowe medale dla Kingi Jasińskiej z SP2 Chełm Śląski

 

 

 

 

 

 

 

 

Mirosław Leszczyk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe