Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Uczniowie i seniorzy będą się uczyć finansów

  • 4.10.2017, 16:55 (aktualizacja 04.10.2017 17:00)
  • Mat. nadesłany
Uczniowie i seniorzy będą się uczyć finansów Pixabay
Mysłowice dołączyły do projektu sektorowego Bankowcy dla Edukacji. Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym zostało podpisane przez prezydenta Edwarda Lasoka oraz Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

W ramach projektu między innymi uczniowie z dziewięciu mysłowickich szkół podczas debat czy lekcji zdobędą wiedzę o podstawach finansów osobistych i ekonomii.

Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele stron porozumienia, którego pełna nazwa brzmi "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami" jest ono niezbędnym elementem przygotowania młodego człowieka do życia we współczesnym świecie, zaś skuteczna realizacja tego zadania wymaga szerokich działań wspieranych przez instytucje rynku finansowego oraz inne odpowiedzialne za edukację w tym zakresie.

- W obecnych czasach umiejętność podejmowania trafnych decyzji w obszarze finansów osobistych staje się koniecznością. W związku z tym postanowiliśmy przystąpić do projektu, aby uczniowie naszej szkoły pozyskali wiedzę finansową oraz umiejętność wykorzystania usług finansowych. Zapewni im to łatwiejszy oraz bardziej świadomy start w dorosłość – podkreśliła Justyna Wojak, dyrektor Szkoły Podstawowej Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach.

Bezpośrednim celem porozumienia jest współpraca przy realizacji działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii i finansów, skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. W projekcie udział weźmie dziewięć mysłowickich placówek oraz mysłowiccy seniorzy. Wśród prowadzonych wspólnie aktywności znajdą się m.in. lekcje w szkołach, debaty, konferencje regionalne czy konkursy wiedzy ekonomicznej.

Mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe