Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Poświęcenie zwierząt w Brzęczkowicach

  • 5.10.2017, 18:32
  • das
Poświęcenie zwierząt w Brzęczkowicach
4 października właściciele i ich czworonożni podopieczni zgromadzili się w farskim ogrodzie przy parafii Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach. Dorośli i dzieci modlili się za swoje zwierzęta, za psy, koty, a nawet szczurki i świnki morskie.

Modlitwy i błogosławieństwo za zwierzęta odmówił proboszcz, ks. Grzegorz Wita, który każdego zwierzaka również poświecił. To spotkanie miało miejsce w dniu wspomnienia św. Franciszka, patrona zwierząt i ekologów. W dniu św. Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

W farskim ogrodzie zgromadziło się prawie 40 różnych zwierząt – od potężnych, średnich i całkiem malutkich psiaków po świnki morskie i szczury, a nawet rybki i żółwie.

- O swoje zwierzęta powinniśmy dbać – mówił proboszcz Wita – tu widzę, że te, z którymi przyszliście mają się dobrze. Chcemy się uczyć od św. Franciszka tej troski, bo człowiek jest odpowiedzialny za cały świat i ma obowiązek o ten świat i żyjące na nim stworzenia się troszczyć. Rok temu – jak zauważył ks. Wita – było nas mniej, cieszę się że w tym roku chcieliście znowu przyjść i to tak licznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
EM
EM 4.04.2018, 12:51
PONIŻSZE WPISY SĄ ŻAŁOSNE
dyr
dyr 11.10.2017, 08:18
Ciemnogród.
śmiechu
śmiechu 9.10.2017, 09:42
Debilizm wkracza w coraz to ciekawszych formach. Różaniec bez granic, święcenie zwierząt. Co następne? Egzorcyzmowanie mrówek faraona? Krucjata przeciwko mendom łonowym? Krzyżowanie korników?

Pozostałe