Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

PKP PKL zapowiada przebudowę wiaduktów kolejowych w Mysłowicach

  • 6.10.2017, 13:26
  • mat. nadesłany
PKP PKL zapowiada przebudowę wiaduktów kolejowych w Mysłowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę czterech wiaduktów kolejowych w Mysłowicach na ulicach Bytomskiej, Krakowskiej, Portowej i Sułkowskiego. Obecnie zadania są na etapie projektowania.

Jak informuje PKP PLK S.A., w ramach przebudowy wiaduktu na ulicy Bytomskiej wyremontowany zostanie jednostronny chodnik oraz wybudowana ścieżka rowerowa pod wiaduktem. Na ulicy Krakowskiej zakres prac oprócz tych związanych z remontem wiaduktu przewiduje również remont obustronnych chodników wraz ze ścieżką rowerową. Inwestycja połączona zostanie z planami miasta związanymi z kompleksową przebudową skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Towarowej, Szymanowskiego i Starokościelnej.

W ramach przebudowy wiaduktów przez PKP PLK S.A. ten w ciągu ulicy Portowej zyska jednostronny chodnik, a na ulicy Sułkowskiego zostanie wyremontowany bez zmiany jego szerokości. Wszystkie planowane do przebudowy wiadukty zostaną wyposażone w nowe oświetlenie typu LED.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIOTR
PIOTR 14.10.2017, 09:01
Może wzorem Szopienic przebić nowe przejścieprzejście dla pieszych a pod mostem zrobić szerszą drogę i zlikwidować to wąskie gardło ul.bytomskiej.

Pozostałe