Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Strażacy usuwają zniszczenia po orkanie Ksawerym

  • 6.10.2017, 14:39 (aktualizacja 06.10.2017 14:42)
  • redakcja gazety
Strażacy usuwają zniszczenia po orkanie Ksawerym
37 interwencji w nocy, 22 kolejne od rana – to dotychczasowy bilans wichury, jaka wczoraj wieczorem i w nocy przeszła nad Mysłowicami. Orkan Ksawery wyrządził w naszym mieście wiele strat materialnych, na szczęście nie ma doniesień o osobach rannych.

Strażacy z Mysłowic od czwartku wieczorem do rana w piątek interweniowali 37 razy. - Oprócz działań związanych z usuwaniem połamanych i przewróconych drzew gasili jeden pożar oraz podejmowali działania ratownicze w obiekcie podłączonym do monitoringu pożarowego – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski z PSP Mysłowice.

Od rana w piątek do godz. 12.15 strażacy podjęli 22 interwencje związane z usuwanie skutków silnych wiatrów, a kolejne zgłoszenia nadal spływają. - Na skutek tych zdarzeń jest uszkodzonych kilka samochodów, garaży, ogrodzeń, instalacji energetycznych, trakcji energetycznej PKP i telekomunikacyjnych. Uszkodzone są również poszycia dachowe – dodaje Wojciech Chojnowski.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe