Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Po porannej kawie. Wiedzieć jak

  • 6.10.2017, 16:48
  • Grażyna Haska
Po porannej kawie. Wiedzieć jak
Kiedy patrzę na finansowe poczynania naszego prezydenta, to odnoszę wrażenie, jakby kogoś małpował. Jeszcze nie wiem dokładnie kogo, ale ostatnia wolta prezydenta, przywodzi mi na myśl pewną osóbkę. Prezydent bowiem obiecał pielęgniarkom mysłowickiego szpitala od lipca tego roku „500 plus” do pensji.

Nie jest tajemnicą, że na jego oczach rozgrywa się ogólnopolski spektakl „500 plus”, który zapewnia jego autorom zwiększone notowania wyborcze. Mam wrażenie, że prezydent pomyślał: - Przecież mogę zrobić podobnie.

Ale z tym małpowaniem bywa różnie. Przypomniał mi się dowcip o profesorze medycyny, który w pewien nietypowy sposób testował spostrzegawczość studentów. Wziął ich do laboratorium, gdzie „uczył” osobliwego sposobu badania moczu. Włożył palec do słoika z moczem, polizał i mówi: pH - 5,5, ciężar właściwy – 1,022 g/cm3, leukocyty – 4, erytrocyty – 5, nabłonki – 4, cukier – brak. Studenci z niedowierzaniem patrzą na profesora, a ten zachęca do ćwiczeń, podsuwając kolejne słoiki z moczem. Studenci wkładają palce, potem liżą i poza przykrym odruchem, nic nie potrafią ustalić. Zaintrygowani, pytają profesora: - Jak pan to zrobił? Ten ze spokojem odpowiada: - Do słoika włożyłem palec wskazujący, a polizałem środkowy. Kto nie zauważył, ten gapa i na lekarza się nie nadaje.

Podejrzewam, że z prezydentem jest podobnie, jak z tymi studentami. Bo ogólnopolski program „500 plus” - jak na razie – ma zapewnione finansowanie, a prezydenckie „500 plus” dla pielęgniarek raczej nie, a nawet na pewno nie. Mysłowicki szpital ma bowiem 4,4 mln zł straty za rok ubiegły, z czego miasto musi pokryć niemal 2 mln zł. Do dziś winne jest szpitalowi jeszcze 0,6 mln zł. Szpital ma też do zapłaty 3,5 mln zaległych długów i nie ma na nie kasy. O szczegółach tej sprawy możecie przeczytać w artykule obok, pt. „Prezydent planuje podwyżki. Szpital nie ma na długi”.

I na koniec jeszcze raz zachęcam wszystkich do wyostrzenia spostrzegawczości. Co daję pod rozwagę.

 

Grażyna Haska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yonek
yonek 7.10.2017, 08:02
Oprócz dobrego kawału reszta biadoleń przypomina mi POmimo wszystko biadolenie pewnej partyjki trochę wcześniej,że się nie uda.
A jak do tego ma sie sprawa pacjenta potencjalnego wybrcy oto jest pytanie?
A jak do tego ma sie sprawa pacjenta potencjalnego wybrcy oto jest pytanie? 6.10.2017, 19:17
W Mysłowicach przed wyborami zawsze na około rok przed nimi Władza zadaje sobie te samo pytanie jak kupic sobie głosy.I co cztery lata wchodzą na pierwsza linie tematy takie jak szpitale a teraz teoretycznie tylko jeden nr 2 gdzie można pozyskać sporo głosów gdyż po mysłowickiej oświacie i dwóch spółek MPWiK O ZOM są skupiskami potencjalnych wyborców. no i dlatego władza obieca wszystko a nawet da w postaci kiełbasy wyborczej dodam z miejskiej pustej kasy.Da proszę państwa a z czego zaciągnie kolejny prezent.Przecież nic nie traci ! JEŻELI WYPALI TO będzie kolejnych latach stołu władzy jeżeli nie to te Finansowe bagno i trupa w szafie zostawi następcy niech on się martwi bo konsekwencji za zadłużenie miasta nie poniesie no bo jak niema na to prawa!!!!!!!!! sprawy szpitala tak te kroplówki jak i byt pan pielęgniarek na dłuższą metę to nie rozwiąże. A pacjent i tak na ortopedie w tym roku się nie dostanie na tomograf tez nie bo jest prywatny na zabieg zaćmy 2 lata i tak dalej ,rehabilitacja tez za rok podobnie z przyszpitalnymi przychodniami specjalistycznymi.W tle tylko polityka i polityka NO BO ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE Hasło czyli taki chichot historii minionej epoki zdrowie tak wypaczenia nie?Ot daje to pod osąd kochanych obywateli!

Pozostałe