Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Mysłowicki Budżet Obywatelski 2017. Głosowanie rozpoczęte

  • 9.10.2017, 14:28 (aktualizacja 09.10.2017 15:04)
  • redakcja gazety
Mysłowicki Budżet Obywatelski 2017. Głosowanie rozpoczęte
I edycja Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego (MBO) wkroczyła w najważniejszy etap, czyli głosowanie na zadania. Od 9 do 20 października każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15. rok życia może oddać jeden głos na jedno wybrane przez siebie zadanie. Można wybierać spośród 10 zgłoszonych zadań.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie. W Mysłowicach do dyspozycji mieszkańców jest 1 mln zł. Do 8 maja br. każdy mieszkaniec mógł zgłosić wybrane przez siebie zadanie do realizacji w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie na liście do głosowania znalazło się 10 zadań.

W poniedziałek 9 października rozpoczęło się głosowanie mieszkańców na zgłoszone zadania. Głosowanie potrwa dwa tygodnie, do 20.10 i da odpowiedź, które zadanie lub zadania będą realizowane w roku przyszłym. Wygrywają te, którą zbiorą największą liczbę głosów i wyczerpią pulę 1 mln zł.

 

Jak zagłosować?

1. Elektronicznie poprzez formularz na stronie http://www.mbo.myslowice.pl

 

2. Osobiście w jednym z 33 Punktów MBO. Wykaz Punktów dostępny na stronie http://www.mbo.myslowice.pl, informacji o lokalizacji udzielają także pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta, tel.: 32 31 71 117, mail: mbo@myslowice.pl

 

3. Korespondencyjnie – formularz do pobrania ze strony http://www.mbo.myslowice.pl lub w Punktach MBO, po wypełnieniu należy wysłać na adres Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice z dopiskiem „Mysłowicki Budżet Obywatelski” (decyduje data stempla pocztowego).

 

Jak oddać ważny głos?

  • trzeba być mieszkańcem Mysłowic, który w dniu oddania głosu ma ukończony 15. rok życia;

  • można oddać tylko jeden głos, na jedno wybrane przez siebie zadanie, korzystając z formularza do głosowania;

  • należy wypełnić wszystkie pola na formularzu do głosowania: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, a w przypadku głosowania osobistego lub korespondencyjnego podpisać formularz;

  • na potwierdzenie zgody i informacji zawartych w oświadczeniach trzeba wstawić w pustych polach „x”. Niezaznaczenie któregokolwiek z oświadczeń skutkuje oddaniem nieważnego głosu.

  •  

Wyniki głosowania znane będą 10 listopada br.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe