Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Mysłowiccy samorządowcy na Węgrzech

  • 10.10.2017, 15:05 (aktualizacja 10.10.2017 15:07)
  • Mat. UM Mysłowice/oprac. aa
Mysłowiccy samorządowcy na Węgrzech
Delegaci mysłowickiego magistratu odwiedzili węgierski powiat Győr-Moson-Sopron. Zaproszenie na Węgry było pokłosiem podpisanego w 2016 roku listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy miastami.

Mysłowice dotychczas zawarły umowy partnerskie z trzema innymi samorządami: Sokola Góra, Frydek Mistek oraz Enzkreis. Współpraca z ostatnim z samorządów w zeszłym roku obchodziła swoje dwudziestolecie, na które do Mysłowic zaproszeni zostali również przedstawiciele Węgier (miasto partnerskie Enzkreis). Podczas tego spotkania przedstawiciele Mysłowic i Győr-Moson-Sopron podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w dziedzinie edukacji i kultury, wymiany młodzieży, ochrony zdrowia oraz zarządzania samorządem.

W październiku tego roku przedstawiciele mysłowickiego samorządu – prezydent miasta Edward Lasok, wiceprezydent Grzegorz Brzoska, sekretarz Andrzej Kijanka i dyrektor kancelarii prezydenta Iwona Nowak przyjęli zaproszenie do Győr-Moson-Sopron na trójstronne spotkanie: Polska, Węgry, Niemcy. Podczas trzydniowej wymiany poruszone zostały tematy aktualnych problemów miast partnerskich, delegaci odwiedzili między innymi muzeum Fauny i Flory, Departament Zarządzania Kryzysowego czy też elektrownię geotermalną.

Samorządy Mysłowic oraz Węgier dążą do podpisania w przyszłości umowy partnerskiej. Győr-Moson-Sopron byłoby wówczas czwartym miastem partnerskim Mysłowic.

Mat. UM Mysłowice/oprac. aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hajnel
hajnel 10.10.2017, 21:02
żadnej korzyści dla Mysłowic nie będzie, jedynie za pieniądze podatników pobawią się i pozwiedzają za darmo. Radni nie powinni się na to godzić, bo to jest cwaniactwo w czystej postaci.

Pozostałe