Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Puchar Europy Centralnej dla mysłowiczan

  • 10.10.2017, 18:53
  • Mat. Automobilklub Mysłowicki
Puchar Europy Centralnej dla mysłowiczan
Pucharu Europy Centralnej w samochodowych rajdach nawigacyjnych ponownie trafił do Macieja Krzewskiego i Mateusza Krzewskiego z Automobilklubu Mysłowickiego. Na podium stanęła również druga mysłowicka załoga Przemysław Hajduk – Michał Brzóska zajmując III miejsce.

W pierwszy weekend października na Słowacji w miejscowości Spisska Bela odbyły się dwie ostatnie rundy i jednocześnie finał Pucharu Europy Centralnej. Polska była reprezentowana przez sześć załóg, w tym dwie z Mysłowic.

Warto wspomnieć, że stawką ostatnich dwóch rund jest zawsze okazały Puchar Przechodni Slavomila Rusinaka (The chalenge Cup of Slavomil Rusiňák), który na cały rok wędruje w ręce zwycięskiej drużyny. W tym roku po raz pierwszy jego zdobywcą została załoga Maciej Krzewski - Mateusz Krzewski. - To nagroda marzeń, która od 31 lat wędruje z ręki do ręki najlepszych nawigatorów. To ogromna radość być uwiecznionym z nazwiska na tym Pucharze – mówi Maciej Krzewski.

W 2017 roku w rozgrywkach Pucharu Europy Centralnej (The Central European Cup) wzięło udział 26 drużyn z pięciu państw: Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i Polski. Rozegrano dziesięć rund, w tym dwie w Mysłowicach. Wśród najlepszych kierowców w sezonie 2017 Przemysław Hajduk zajął III miejsce, a Maciej Krzewski VI.

 

Czym charakteryzuje się Puchar Europy Centralnej? Przede wszystkim bardzo wysokim poziomem nawigacji. Pilot musi wykazać się niezwykłą spostrzegawczością, szybką umiejętnością posługiwania się mapą i odczytywania wskazówek, co dla nie mającego wprawy „rajdowca” nie zawsze jest rzeczą łatwą.

 

 

Mat. Automobilklub Mysłowicki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe