Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Brak chętnych wykonawców na zagospodarowanie Trójkąta

  • 11.10.2017, 12:09 (aktualizacja 11.10.2017 12:15)
  • redakcja gazety
Brak chętnych wykonawców na zagospodarowanie Trójkąta
Zaplanowane na dzisiaj (11 października) otwarcie ofert złożonych przez wykonawców zainteresowanych wykonaniem prac w rejonie Trójkąta Trzech Cesarzy w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego nie odbyło się. Powód – nie wpłynęła ani jedna oferta.

Zadanie zagospodarowania okolic Trójkąta wygrało w zeszłorocznej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwotnie zadanie obejmowało także utworzenie parku rekreacyjnego na Promenadzie, jednak po wykonaniu projektu i kosztorysu okazało się, że koszty tego przedsięwzięcia znacznie przekraczają milion złotych, jaki był do wydania w ramach MBO. Zdecydowano więc, że za milion zagospodarowany zostanie tylko teren na Górce Słupeckiej oraz wybudowana zostanie wieża widokowa.

Wykonawcy mieli czas do 11 października na składanie ofert na wykonanie okrojonego zadania. Termin zakończenia robót miasto wyznaczyło na 21 grudnia. Niestety, autorzy zwycięskiego wniosku ani osoby, które zagłosowały na to zadanie w tym roku na pewno nie doczekają się realizacji. Żadna firma nie przystąpiła do przetargu. Wnioskodawcy nie kryją rozczarowania i zastanawiają się, czy zadanie w ogóle zostanie wykonane.

- Realizacja tego zadania będzie bezwzględnie przeniesiona na rok przyszły – zapewnia Kamila Szal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice. - Niebawem będziemy podejmować decyzję co do ewentualnego ogłoszenia drugiego przetargu – dodaje K. Szal.

O komplikacjach z realizacją całego projektu, który wygrał MBO 2016 pisaliśmy w tekście MBO 2016: park na Promenadzie wygrał, ale w tym roku nie powstanie. Nie wiadomo czy w ogóle

O Promenadzie informowaliśmy dodatkowo także w tym  artykule Ponad 7 mln zł na zagospodarowanie Promenady

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kris
Kris 13.10.2017, 19:25
Z budżetem obywatelskim wyszło jak z budżetem miasta: totalna partanina.
pesymista
pesymista 12.10.2017, 20:52
I trudno się dziwić. Ponad rok się grzebali, a teraz myślą że ktoś czeka na Mysłowice. Teraz okaże się że podzielą na kawałki i razem zamiast milion będzie 2 albo i 3 miliony. To już nie gapy, to partacze. Co wezmą w ręce to zepsują
Bagno a pierwsza edycja budżetu
Bagno a pierwsza edycja budżetu 12.10.2017, 14:27
Od samego początku sprawa pierwszej edycji budżetu obywatelskiego była problematyczna tak z punktu jego plagiatu jak i mozliwosci wykonania przez miasto tego dzieła przerosła organizacje i to co za sobą niosła cala ta sprawa. Osobna sprawa była otoczka sukcesu pro[propagandowego ogłoszonego przez władze jakim miała być ta pierwsza edycja a tu nic klapa trudności i przerost ambicji nad treścią.wcale się nie dziwie ze nikt z przedsiębiorców nie chce się za to wziąć bo to nie jest zadanie z budżetu obywatelskiego a powinno być realizowane jako szerszy miejsko śląski projekt jaki lansowało jedno z stowarzyszeń regionalnych na którym to niewątpliwie wzorowało się i nie tylko wnioskodawca . Cała ta sprawa staje się polityczna i zostanie wliczona w przyszłoroczną kampanie wyborcza i dopiero wtedy cała prawda o tym pierwszym budżecie obywatelskim wyjdzie na jaw !!! powtarzam do tego czasu nikt z poważnych przedsiębiorców nie chce pracować a tym bagnie
Ktoś
Ktoś 11.10.2017, 22:49
Zatrudnienie dajcie firmie która remontuje ulice Sienkiewicza, chodniki rozkopane nie wykończone a robotników brak. Wystarczy im zapewnić słonecznik i mają co robić bo to bardzo pracochłonne zajęcie. Trzy miesiące a końca nie widać......... Nie widać
Partol
Partol 11.10.2017, 22:29
Termin zupełnie nierealny! Zadanie od początku fatalnie przygotowane i to na życzenie urzędników miejskich którzy od początku ingerowali we wniosek, kształt projektu. Zupełnie błędna ocena wykonalności, fatalne przygotowanie realizacji i ten przetarg. Przecież nikt z ekipą gotową do realizacji zadania w tak ekspersowym tempie na koniec roku nie czeka. Termin niewykonalny nawet w lato nie mówiąc o okresie zimowy. Biorą pod uwagę procedurę: okres na odwołania, podpisanie umowy, zamówieni materiału : TO SIĘ NIE DA!! Po co ten przetarg? W urzędzie jest aż taki przerost zatrudnienia że robią robotę zupełnie niepotrzebną??? 4 miesiące na taką robotą to mało a nie miesiąc i to w ryzyku że zaraz mróz chwyci i śnieg spadnie.

Typowa lasokowa robota!

Pozostałe