Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Sukcesy młodych plastyczek z MOK

  • 11.10.2017, 14:53
  • redakcja gazety
Sukcesy młodych plastyczek z MOK
Uczestniczki dziecięcej pracowni plastycznej Mysłowickiego Ośrodka Kultury – podopieczni Urszuli Stodółkiewicz-Flak - zostały laureatami IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Trzy Kolory”.

Jego organizatorem było Siemianowickie Centrum Kultury, a finał odbył się 4 października. Tytuł, który towarzyszył tegorocznej edycji konkursu to „Odcienie przyjaźni. Komisja konkursowa w całości złożona z plastyków, w tym przedstawiciela Akademii Sztuk Pięknych, musiała ocenić aż 273 prace. Jedną z ośmiu przyznanych równorzędnych nagród zdobyła Nadia Mika z Mysłowickiego Ośrodka Kultury (w poprzedniej edycji Nadia również została nagrodzona). Paulinie Ptak przypadło zaś jedno z 10 wyróżnień regulaminowych. Wiktoria Bancerz, Amelia Gąsiorczyk, Mateusz Górniewski, Karolina Kudera, Lena Pogoda, Weronika Ptak oraz Lena Vanetsyan to pozostałe uczestniczki reprezentujące MOK, które uhonorowano uczestnictwem w wystawie pokonkursowej.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród poprzedził minirecital piosenki w wykonaniu wychowanek Siemianowickiego Centrum Kultury, które w słotny dzień wprowadziły pogodny, letni nastrój. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na śląskie kołocze – te z posypką – i wspaniały sernik, a potem był czas na sesje zdjęciowe, dyskusje, gratulacje...

- Uroczystość odbyła się w miejscu, które stanowi perełkę na Szlaku Zabytków Techniki, tj. w Siemianowickim Parku Tradycji w budynku maszynowni byłej kopalni „Michał”. W centralnym miejscu stoi ogromna, ale i piękna maszyna wyciągowa, która zaczęła swoja „robotę” w 1905 roku, a teraz cieszy oko – szczególnie chłopców (przyuważone podczas wernisażu). Wystawa zaś doskonale wpisała się w scenerię ścian z surowej cegły, metalowych krat przęseł i siatek, a uczestnicy mieli okazję popatrzeć na postidustrialne dziedzictwo kulturowe naszego Śląska – dodaje opiekun artystyczny Urszula Stodółkiewicz-Flak.

 

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe