Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bierzesz dopalacze? Dostaniesz zniżkę na pogrzeb

  • 27.10.2017, 17:53 (aktualizacja 25.01.2018 10:28)
Bierzesz dopalacze? Dostaniesz zniżkę na pogrzeb
Mysłowice w niekonwencjonalny sposób uświadamiają młodzież o szkodliwości dopalaczy. Wszyscy, którzy biorą takie środki po swojej śmierci mogą skorzystać z 50-procentowej bonifikaty na pogrzeb. W czwartek na ul. Grunwaldzkiej odbył się happening podsumowujący akcję.

Kampania rozpoczęła się od akcji plakatowej. Najpierw na mysłowickich przystankach pojawiły się plakaty informujące o zniżce na organizację pogrzebu dla fanów dopalaczy. Do szkół trafiły również ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy, a także o formie jaką mogą przybrać. Kolejnym elementem kampanii były wizyty w szkołach przedstawicieli mysłowickich firm pogrzebowych, którzy wraz z aktorami informowali uczniów o promocji i śmiertelnym zagrożeniu, jakie niosą dopalacze.

- Wizyta zakładów pogrzebowych na lekcjach i prosty przekaz, że dopalacze to śmierć, choroby psychiczne czy trwałe uszkodzenia organów miały jedno zadanie – wpłynąć na podejmowane przez młodych ludzi decyzje i ich świadomość co do związanych z nimi konsekwencjami – tłumaczy Kamila Szal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

- Wychodzimy z założenia, że tylko pełna świadomość, a co za tym idzie edukacja, mogą uchronić młodych ludzi przed dopalaczami. Zdecydowaliśmy się na odważną szatę graficzną i zwracające uwagę hasła, by przyciągnąć uwagę przede wszystkim młodzieży – dodaje Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Mysłowice nie są odosobnione i jak wiele miast w Polsce walczą ze sklepami, w których sprzedawane są dopalacze. Ta walka nie jest równa, bo obecnie obowiązujące prawo w zestawieniu z przebiegłością sprzedawców daje niewielkie szanse na wygraną.

- Jestem przekonany, że mimo luk w przepisach konsekwencja pewnych działań może przynieść pożądane rezultaty. Działamy razem z sanepidem, policją i strażą miejską i na pewno nie złożymy broni zanim nie wygramy – przekonuje Edward Lasok, prezydent miasta Mysłowice.

Akcja organizowana przez Mysłowice została podsumowana happeningiem, który odbył się na ul. Grunwaldzkiej przy nieczynnym sklepie z dopalaczami. Sklep funkcjonował przez około rok, do zamknięcia przyczyniły się m.in. 24-godzinne patrole policji i straży miejskiej, które dyżurowały przy sklepie, do wizyt klientów zniechęcał także kontener na odpady, jaki miasto postawiło tuż przy wejściu do lokalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe