Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Biblioteczne potyczki

  • 11.11.2017, 09:58
  • mat. nadesłany
Biblioteczne potyczki
W Bibliotece Centralnej odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych „Biblioteczne potyczki”, zorganizowany we współpracy z Sekcją Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Mysłowicach.

Głównymi założeniami konkursu było rozbudzenie zainteresowania biblioteką i czytaniem, rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie potrzeby obcowania z książką jako formą spędzania czasu wolnego, zachęcenie do korzystania z zasobów i usług biblioteki publicznej i jej filii oraz rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji. Do konkursu przystąpiło 6 zespołów dwuosobowych, reprezentujących szkoły podstawowe – nr 1, 10, 13, 14, 15 oraz Szkołę Podstawową Sportową. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu bibliotekarstwa, umiejętnością wyszukiwania informacji w słownikach i encyklopediach, czytaniem ze zrozumieniem oraz umiejętnością poszukiwania książek na półkach bibliotecznych.

Najlepszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej, którzy zajęli I miejsce, kolejne II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, a III miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 15. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mysłowicach i Sekcję Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Mysłowicach oraz dodatkowo vouchery na grę w laserowy paintball, ufundowane przez Laserowe Centrum Rozrywki LaserHouse z Sosnowca.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe