Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Park Zamkowy przejdzie remont za ponad 9 milionów

Park Zamkowy przejdzie remont za ponad 9 milionów
Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców – Mysłowice pozyskały dofinansowanie na modernizację dolnej części Parku Zamkowego. Kwota jest niebagatelna, bo wynosi prawie 8 milionów złotych. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 9 mln zł.

Prace w Parku Zamkowym rozpoczną się od uporządkowania zieleni - wycięte zostaną stare drzewa i krzewy, a w ich miejsce nasadzona zostanie nowa zieleń. Projekt zakłada także regenerację trawników. W ramach inwestycji powstanie także ogród sensoryczny dla najmłodszych oraz plac centralny, na którym odbywać będą się imprezy kulturalne .

Projekt zakłada również budowę placów zabaw dla dzieci i boiska oraz ścieżek rowerowych. Ważnym elementem zadania jest budowa nowego oświetlenia, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Koncepcja przewiduje również zagospodarowanie placu Mieroszewskich, placu Mieroszewskich, placu przy ul. Matejki oraz skweru przy ul. Starokościelnej i połączenie ich z całością Parku Zamkowego w harmonijny system zieleni miejskiej.

Dofinansowanie zadania pn. „Rewaloryzacja Doliny Czarnej Przemszy w Mysłowicach - etap I - Park Zamkowy” miasto otrzymało w ramach działania 2.5 Poprawa Środowiska Miejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Mysłowice pozyskały blisko 8 milionów złotych, przy czym z wkładem własnym cała inwestycja będzie kosztować 9,2 mln zł.

- To potężne dofinansowanie pozwoli nam zrealizować ważną dla mieszkańców rewitalizację przestrzeni Parku Zamkowego. Kilka lat temu udało się nam odnowić pierwszą część parku, teraz nadszedł czas na przeprowadzenie prac w jego głębi. Ma to być miejsce, w którym mysłowiczanie całymi rodzinami będą miło spędzać czas na świeżym powietrzu - mówi Edward Lasok.

W I połowie przyszłego roku powinien powstać projekt techniczny inwestycji, a ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac jest planowane na II połowę 2018. 

To kolejne dofinansowanie na działania związane z tworzeniem miejsc rekreacji dla mieszkańców, jakie w ostatnim czasie pozyskały Mysłowice. Pod koniec września miasto otrzymało blisko 6 mln zł dofinansowania na kompleksowe zagospodarowanie terenu Promenady. Przy wkładzie własnym miasta, na terenach przed i za boiskiem Lechii 06 przeprowadzone zostaną prace o łącznej wartości ponad 7 mln zł. O zagospodarowaniu Promenady pisaliśmy TUTAJ

 

redakcja gazety

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe