Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Sklepy z alkoholem czynne do godz. 22.00? Zdecydują gminy

  • 28.11.2017, 10:45
Sklepy z alkoholem czynne do godz. 22.00? Zdecydują gminy
Sejm przyjął 25 listopada nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nowe przepisy umożliwiają samorządom ograniczanie dostępności napojów alkoholowych.

W ubiegłym roku w Mysłowicach wiele mówiło się na temat bezpieczeństwa w dzielnicy Piasek, mieszkańcy proponowali wówczas ograniczenie limitu sklepów monopolowych w tej dzielnicy. Nowelizacja ustawy daje teraz miastu taką możliwość. Rada gminy będzie mogła ustalić w drodze uchwały maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu odrębnie dla poszczególnych jednostek pomocniczych gminy, czyli dzielnic lub osiedli.

Nowelizacja zezwala także samorządom na wprowadzenie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Rada gminy może ustalić dla terenu gminy, lub wskazanych jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (czyli sklepy, stacje benzynowe itp.). Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22.00 a 6.00.

Nowelizacja wprowadza również zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym, za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Dotychczas w ustawie zakazem objęte były tylko niektóre miejsca jak ulice, place i w parki.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kris
Kris 28.11.2017, 22:13
Powroca, mety i szara strefa sprzedaz'y alkoholu miedzy 22 a 6 rano.Brawo poslowie.Pamietajcie kij ma dwa kon'ce.
Brawo
Brawo 28.11.2017, 11:28
Brawo bardzo dobrze dobra zmiana

Pozostałe