Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Współdziałanie w kryzysie - ćwiczenia w mysłowickim areszcie

  • 28.11.2017, 13:42 (aktualizacja 28.11.2017 13:46)
Współdziałanie w kryzysie - ćwiczenia w mysłowickim areszcie
Pod samochodem zaparkowanym na parkingu przy ul. Szymanowskiego podłożono ładunek wybuchowy - zakładał jeden z punktów scenariusza ćwiczeń ochronno-obronnych, jakie rano 28 listopada odbyły się w areszcie śledczym w Mysłowicach.

Widok wozów straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego i antyterrorystów zgromadzonych dzisiaj rano na ul. Szymanowskiego mógł zaniepokoić wielu przechodniów. Były to jednak tylko ćwiczenia. Służby musiały poradzić sobie z dwiema zaaranżowanymi

sytuacjami kryzysowymi: na zewnątrz była to podłożona bomba, w środku aresztu osadzony, który zabarykadował się w dyżurce wychowawcy.

Podczas ćwiczeń funkcjonariuszy mysłowickiego aresztu wspierała Grupa Interwencyjna Służby Więziennej Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach oraz funkcjonariusze z aresztów w Katowicach i Sosnowcu. W działania włączyła się także straż pożarna, policja oraz Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji.

- Ćwiczenia ochronno-obronne mają na celu podniesienie sprawności współdziałania służb, doskonalenie umiejętności radzenia sobie w trudnych i nagłych sytuacjach, co przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa jednostki i bezpieczeństwa publicznego – informuje rzecznik prasowy aresztu kpt. Izabela Chechelska.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe