Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Brzęczkowice. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, podtruły się czadem

  • 29.11.2017, 09:57 (aktualizacja 25.01.2018 10:24)
Brzęczkowice. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, podtruły się czadem
Tu przed godz. 7.30 w środę, 29 listopada straż pożarna została wezwana na ul. Polną. Rodzice 13-letniej dziewczynki wezwali pomoc do swojej córki, która – jak się okazało – podtruła się tlenkiem węgla.

- Rodzice znaleźli córkę ciężko oddychającą, przytomną, z brakiem logicznego kontaktu – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski z PSP Mysłowice. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i pogotowie ratunkowe. 13-letnia dziewczynka z objawami podtrucia tlenkiem węgla została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, strażacy sprawdzili pozostałe mieszkania na obecność tlenku węgla. - W mieszkaniu, w którym doszło do zdarzenia, wykryto zawartość tlenku węgla na poziomie 35 ppm – w takim otoczeniu u człowieka mogą się już pojawiać bóle głowy i duszności u dzieci. W pokoju, w którym znaleziono dziewczynkę urządzenia pomiarowe wykryły stężenie tlenku węgla na poziomie 85 ppm – w takim otoczeniu już pojawiają się bóle głowy i płytki oddech – wyjaśnia Wojciech Chojnowski.

Poszkodowana 13-latka oraz jej młodsza siostra i matka, u których badanie także wykazało obecność tlenku węgla w organizmie, zostały zabrane do szpitala.

Prawdopodobnie źródłem trującego tlenku węgla był piec typu koza zainstalowany w pokoju starszej dziewczynki. W mieszkaniu zabrakło czujki tlenku węgla, która zaalarmowałaby mieszkańców o zagrożeniu. Strażacy przekażą rodzinie taką czujkę ufundowaną przez wojewodę śląskiego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe