Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Strażnicy miejscy rozdawali mieszkańcom odblaski

Strażnicy miejscy rozdawali mieszkańcom odblaski Fot. Straż Miejska Mysłowice
W miniony poniedziałek Straż Miejska Mysłowice przeprowadziła akcję rozdawania elementów odblaskowych mieszkańcom naszego miasta. Strażnicy zachęcali do noszenia ich w widocznym miejscu na odzieży, torebce lub plecaku.

Obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym nakłada ustawa Prawo o ruchu drogowym. Strażnicy przekonywali, że w trosce o własne bezpieczeństwo warto jednak używać odblaskowych opasek czy zawieszek także w mieście.

Akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony mieszkańców, którzy chętnie przyjmowali odblaskowe gadżety. Strażnicy łącznie rozdali 100 kamizelek dla dorosłych, 50 kamizelek dla dzieci, 250 opasek i 300 szt. zawieszek. - Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyniosą pożądany skutek w postaci zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta – podsumowują akcję mundurowi.

 

 

 

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe