Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

20 lat stowarzyszenia „Wsparcie”

  • 29.11.2017, 17:23 (aktualizacja 29.11.2017 17:30)
20 lat stowarzyszenia „Wsparcie”
Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Abstynenckie „Wsparcie” świętowało w miniony piątek jubileusz działalności. Od 20 już lat wspierają w wyjściu z nałogu osoby uzależnione nie tylko od alkoholu.

W 1997 roku w poradni odwykowej na mysłowickim Rynku zaczęła spotykać się grupa ludzi z problemem uzależnienia od alkoholu. To tam, dzięki terapeutce Jolancie Kurze, narodził się pomysł powołania stowarzyszenia. Organizację zakładało wówczas 15 osób.

W ciągu 20 lat działalności po pomoc do „Wsparcia” zgłosiło się około tysiąca osób – szacuje obecny prezes Zbigniew Zduniak. Każdego roku około 50 – 60. - Z tego udaje się uratować 10-11 rodzin w skali roku, natomiast pojedynczych osób mamy mnóstwo, bo stowarzyszenie nie tylko prowadzi działalność w zakresie profilaktyki uzależnień, ale też pomagamy osobom z problemem przemocy – dodaje Zbigniew Zduniak. Uzależnienia z jakimi borykają się osoby zgłaszające się do „Wsparcia” to nie tylko alkohol i narkotyki, ale także internet, hazard czy seks, które mogą stać się ucieczką od problemów.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się na terenie szkoły sportowej, nie zabrakło gości z urzędu miasta i członków zaprzyjaźnionych stowarzyszeń trzeźwościowych. Z okazji 20-lecia tytuł honorowego członka stowarzyszenia został nadany emerytowanej dyrektor szkoły na Piasku Irenie Zdój. - To dzięki niej otrzymaliśmy siedzibę w budynku na terenie szkoły, w której do dzisiaj możemy się spotykać – mówił Zbigniew Zduniak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe