Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Prawie 2 miliony na wyposażenie pracowni w CKZiU

  • 3.12.2017, 18:14
Prawie 2 miliony na wyposażenie pracowni w CKZiU Pixabay
Urząd Miasta Mysłowice pozyskał dofinansowanie na wyposażenie sal oraz pracowni praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Do końca września 2018 do mysłowickich szkół trafi nowy sprzęt, dzięki dofinansowaniu będzie możliwe także wyposażenie pracowni dla nowego kierunku kształcenia - technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wartość projektu to blisko 2 mln zł z czego ponad 1,6 mln zł to kwota dotacji. Projekt pod nazwą „Adaptacja i wyposażenie sal mysłowickich placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe na potrzeby pracowni praktycznej nauki zawodu” zakłada doposażenie i przystosowanie pracowni kształcenia zawodowego w trzech placówkach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach tj. w Placówce nr 1, 2 i Centrum Kształcenia Praktycznego.

W ramach pozyskanego dofinansowania szkoła planuje zakup sprzętu do szeregu pracowni m.in. montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, montażu i eksploatacji instalacji elektrycznej, elektrotechniki i elektroniki, montażu urządzeń i systemów mechatronicznych, technologii, rysunku technicznego, mechatroniki samochodowej, środków transportu, logistyki oraz lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych. Ponadto projekt zakłada całkowite wyposażenie pracowni dla nowego kierunku, który ma powstać dzięki dofinansowaniu - technik żywienia i usług gastronomicznych. Planuje się utworzenie pracowni technologii gastronomicznej oraz obsługi gości. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na adaptacje sal.

CKZiU powstało w 2016 roku po połączeniu przez miasto mysłowickich techników i szkół zawodowych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Od tego czasu szkoła prężnie się rozwija na lokalnym rynku edukacyjnym, współpracując z wieloma przedsiębiorcami i zapewniając w ten sposób swoim uczniom niezbędne w nauce zawodu praktyki i szkolenia. W Mysłowicach co roku organizowana jest również kampania promująca szkoły ponadgimnazjalne, której jednym z elementów jest zwrócenie uwagi na kierunki zawodowe.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe