Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Misiowe święto w szkole w Kosztowach

  • 3.12.2017, 10:23
  • mat. nadesłany
Misiowe święto w szkole w Kosztowach
Pluszowy miś należy do jednej z pierwszych zabawek, jakimi obdarowuje się dzieci. Do kolejki elektrycznej, klocków lego, autek, lalek-modelek trzeba dorosnąć, a dla misia znajdzie się miejsce już w łóżeczku niemowlaka. 25 listopada obchodzimy światowy Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie to stało się inspiracją dla biblioteki szkolnej, świetlicy i Małego Samorządu Szkolnego do zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 16 wielkiego, misiowego święta.

Młodsi uczniowie SP16 mogli przynieść do szkoły swojego misia, aby spędził troszkę czasu na półce w szkolnej bibliotece wśród swoich. Dzieci z dużym przejęciem donosiły kolejnych pluszowych przyjaciół, w zamian za co otrzymywały słodki poczęstunek. Ogłoszono również konkurs plastyczny na portret misia, który można było wykonać dowolną techniką plastyczną.

Najważniejszym wydarzeniem jednak był wielki misiowy konkurs. Reprezentanci klas I-III musieli nie tylko wykazać się wiedzą na temat bajkowych misiów, ale też o tych prawdziwych niedźwiedziach brunatnych i polarnych. Ponadto mieli za zadanie spróbować niedźwiedzich przysmaków, namalować portret misia z zasłoniętymi oczami. Wszystkim uczestnikom zabawa bardzo się podobała, a zgromadzeni kibice dopingowali reprezentantów swoich klas.

Dużo zabawy i uciechy mieli również uczniowie klas pierwszych, którzy mogli pomalować buźki, wziąć udział w tańcach, zabawach przygotowanych z pomocą uczennic gimnazjum będącego od tego roku częścią SP16.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami i pysznymi soczkami.

 

 

 

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe