Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Mysłowicka Barbórka 2017

  • 4.12.2017, 14:36 (aktualizacja 04.12.2017 14:59)
Mysłowicka Barbórka 2017
Przed godz. 8.00 w dzielnicy Wesoła zaczęły się rozchodzić dźwięki orkiestry górniczej. Był to znak, że w mysłowickiej kopalni rozpoczęły się uroczystości barbórkowe. Górnicy oddali hołd tym, którzy zginęli w kopalniach, modlili się do św. Barbary, odbierali życzenia i okolicznościowe odznaczenia.

Święto górników w Mysłowicach rozpoczęło się na terenie KWK „Mysłowice-Wesoła” od złożenia kwiatów przy ołtarzu patronki, św. Barbary oraz pod tablicą pamiątkową. Prowadzeni przez orkiestrę pod batutą Mirosława Kaszuby, pracownicy kopalni i zaproszeni goście przeszli do kościoła pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Wesołej, gdzie odprawiona została msza w intencji górników i ich rodzin. Podczas mszy proboszcz, ks. Krzysztof Smołka poświęcił figurkę św. Barbary ofiarowaną do kościoła przez braci górników.

Po mszy odchody górniczego święta przeniosły się do hotelu Trojak. Tam odbyła się uroczysta akademia, podczas której zasłużonym górnikom wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

Oprócz dyrekcji i pracowników mysłowickiego zakładu, w uroczystościach barbórkowych brali udział przedstawicie Polskiej Grupy Górniczej, poseł Wojciech Król, mysłowiccy samorządowcy i duchowni, reprezentanci firm współpracujących z kopalnią.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe