Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rzemieślnicy przy świątecznym stole

  • 5.12.2017, 13:22
  • das
Rzemieślnicy przy świątecznym stole
Cech Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości rozpoczął, chyba już tradycyjnie jako pierwszy w mieście, świąteczne spotkania opłatkowe.

Członkowie cechu i zaproszeni goście spotkali się przy świątecznym stole już 4 grudnia w „Trojaku”. Do wspólnego podzielenia się opłatkiem prof. Jan Klimek - prezes katowickiej izby rzemieślniczej, a także starszy cechu w Mysłowicach, zaprosił prezydenta miasta Edwarda Lasoka, przewodniczącego rady miasta Grzegorza Łukaszka, dyrektor CKZiU Ewę Zając, ale też dyrektorów MOSiR i MOK oraz kapelana rzemieślników ks. Rafała Ryszkę, proboszcza z Bończyka.

Ks. Ryszka, jak każe tradycja, poświecił przygotowane opłatki i wszelkie dary stołu. Rzemieślnicy i goście składali sobie życzenia, by kolejny rok nie był gorszy od tego, żeby rzemiosło mysłowickie rosło w siłę, by młodzi garnęli się do rzemiosła. Życzyli sobie również dalszej dobrej współpracy z miastem i radą miasta.

W prezencie świątecznym i noworocznym uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze wydane przez katowicką izbę rzemieślniczą.

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe