Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nowy market powstanie w Kosztowach?

Nowy market powstanie w Kosztowach?
Spółka Dino, właściciel ogólnopolskiej sieci sklepów, kupiła gminną działkę w centrum dzielnicy Kosztowy. Część mieszkańców dzielnicy już obawia się konkurencji dla drobnych miejscowych przedsiębiorców.

Wiadomość o budowie nowego marketu niedawno dotarła do właścicieli sklepików usytuowanych wokół kosztowskiego rynku. Mimo że informacji nikt na 100 proc. nie potwierdził, to na przedsiębiorców padł blady strach - obawiają się mocnej konkurencji, która zachwieje ich bytem. Niektóry mieszkańcy są zaskoczeni faktem, że gmina postanowiła sprzedać działkę pomiędzy ul. Kosztowską a Gagarina, uważają, że była to nieprzemyślana decyzja ze szkodą dla Kosztów. - Można było tu zrobić na przykład parking, jakoś inaczej ją zagospodarować. Nikt nas nie zapytał o zdanie, nie powiadomił nawet, a urzędnicy potrafią do nas przychodzić z bardziej błahymi sprawami – mówi jedna z mieszkanek.

Zgodę na sprzedaż działki rada miasta wydała na sesji w czerwcu tego roku. Wszyscy obecni na sesji radni – z wyjątkiem mieszkającego w Kosztowach radnego Tomasza Palki, który się wstrzymał – zagłosowali za sprzedażą. Zawiadomienie o przetargu, jak zapewniają urzędnicy, trafiło także do przewodniczących zarządów wszystkich dzielnic.

Przetarg odbył się 22 listopada. Nieruchomość kupiła firma Dino Polska S.A. z Krotoszyna, która jest właścicielem sieci marketów z artykułami spożywczymi, chemicznymi i kosmetycznymi. Sklepy Dino są zlokalizowane głównie w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Średnia powierzchnia marketów to 400 m kw.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego sprzedana działka położona jest w strefie oznaczenia MU IV, czyli tereny zabudowy mieszkaniowej z dopuszczeniem usług jako funkcji uzupełniającej.

Chcieliśmy potwierdzić w firmie Dino informacje o planowanej budowie marketu w Mysłowicach. Spółka nie udziela jednak żadnych informacji na temat swoich planów inwestycyjnych.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe