Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Czy podawać dzieciom witaminy?

  • 19.12.2017, 08:08
  • Grupa Tipmedia
Czy podawać dzieciom witaminy?
Rodzice starają się robić wszystko, aby ich dzieci nie chorowały. W tym celu podają pociechom w wieku szkolnym preparaty witaminowe. Czy jest to dobre rozwiązanie? Zdania na ten temat są podzielone.

Witaminy - tak czy nie?

Podawanie dzieciom suplementów z witaminami powinno się wcześniej uzgodnić z pediatrą bądź dietetykiem. Istotne jest, aby dbać maksymalnie o urozmaicenie diety dziecka, które wiąże się z pokryciem jego całego dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Jeżeli przejście na taką dietę jest z różnych przyczyn niemożliwe, można zastanowić się nad sięgnięciem po witaminy. Więcej o witaminach można przeczytać w Internecie.

Witaminy mogą przyjmować dzieci bez względu na płeć, masę ciała i przebyte schorzenia. Zdarza się, że lekarz zaleca przyjmowanie witamin niejadkom, dzieciom z otyłością, spowodowaną jedzeniem cukrów prostych i fast foodów, a także uczniom po przebytych chorobach zakaźnych i z osłabioną odpornością organizmu. Co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji? O tym można przeczytać na http://wspierajzdrowie.pl/czy-witaminy-dla-dzieci-w-roznym-wieku-powinny-sie-zmieniac/.

Jakie witaminy dla dzieci w wieku szkolnym?

Witaminy dla dzieci w wieku szkolnym przyjmują różne formy i smaki, jednak rodzic w pierwszej kolejności powinien skupić się na składzie preparatu i jego dawkowaniu. Dziecko zaczynające edukację może przyjmować wszystkie suplementy dla dzieci, jednak dawkowaniu zawsze powinien towarzyszyć dorosły. W składzie suplementu dla dzieci szkolnych powinny się znaleźć witaminy i minerały wspierające koncentrację, zdolność zapamiętywania i ucznia się. Czytaj o witaminach dla dzieci - wspierajzdrowie.pl.

Naturalne witaminy dla dzieci w wieku szkolnym są najbezpieczniejszym wyborem. W ich składzie nie ma cukru, nawet gdy witaminki mają kształt zwierzątek, serduszek lub innych figur, a ich smak przypomina prawdziwe, słodkie żelki. Przyjazne formy i smaki przypadną do gustu zwłaszcza młodszym dzieciom w wieku szkolnym.

Witamina D w Polsce

Szczególnie ważne jest, aby dzieci w Polsce przyjmowały witaminę D. Brak słońca przez większość roku uniemożliwia skuteczną produkcję witaminy D przez organizm, a jej niedobór w przyszłości powoduje problemu z zębami i kośćmi. W okresie zimowym, jesienno-zimowym i w czasie przedwiośnia wskazane jest, aby każde dziecko w Polsce przyjmowało witaminę D z uwagi na niskiego nasłonecznienia w ciągu dnia. Dawka suplementowanej witaminy powinna być ustalana przez pediatrę, gdyż nadmiar D3 jest równie niebezpieczny i szkodliwy co jej niedobór.


Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe