Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Laserem w piratów drogowych. Nowe urządzenie w rękach policji

  • 4.01.2018, 13:21 (aktualizacja 04.01.2018 13:28)
Laserem w piratów drogowych. Nowe urządzenie w rękach policji
Laserowy miernik prędkości Tru Cam LTI20/20 – to najnowszy nabytek Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Urządzenie będzie wykorzystywane od piątku, 5 stycznia na drogach naszego miasta.

KMP Mysłowice jest jedną z 30 komend w naszym województwie, które zostały wyposażone w taki miernik. - To jedno z lepszych urządzeń do pomiaru prędkości i niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach Mysłowic – mówi mł. aspirant Dawid Szlachetka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Mysłowice, który  zaprezentował aparaturę i jej działanie.

Tru Cam LTI20/20 to coś więcej niż zwykłe radary, jakie dotychczas były wykorzystywane przez mysłowickich policjantów. Dzięki opcjom wykonywania zdjęć i filmów video, urządzenie pozwala na rejestrowanie różnych wykroczeń drogowych, popełnianych przez kierujących: np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa lub rozmowa przez telefon w trakcie jazdy.

Zakres pomiaru prędkości miernika Tru Cam LTI20/20 to 0 do 320 km, dokładność pomiaru wynosi +/- 2 km (przy dużych prędkościach), a zakres pomiarowy wynosi od 15 do 1200 m.

W najbliższy piątek, 5 stycznia urządzenie po raz pierwszy zostanie wykorzystane przez policjantów z mysłowickiej drogówki podczas służby na drogach. Tego dnia odbędzie się Akcja prędkość, podczas której na głównych ciągach komunikacyjnych miasta funkcjonariusze będą zwracać szczególna uwagę na to, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko. Akcja potrwa od godz. 6.00 do 22.00.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe