Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Sto urodzeń więcej. Dobry rok dla mysłowickiej porodówki

  • 4.01.2018, 19:47 (aktualizacja 04.01.2018 20:12)
  • das
Sto urodzeń więcej. Dobry rok dla mysłowickiej porodówki Ordynator Beata Agaś
Mysłowicka porodówka cieszy się powodzeniem nie tylko wśród mam z Mysłowic. Urodzić do Mysłowickiego Centrum Zdrowia przyjeżdżają również panie spoza miasta – z całego województwa śląskiego, a nawet z Krakowa.

W minionym roku 2017, od stycznia do ostatniego dnia grudnia, urodziło się 754 noworodków. To równo o sto więcej niż w 2016, kiedy odnotowano 654 urodzeń. Dzieci z Mysłowic przyszło na świat 355, spoza miasta – 399. Dziewczynek urodziło się 368, a chłopców – 386. Ciąż bliźniaczych było w ubiegłym roku 5.

Ordynator oddziału noworodków i wcześniaków Beata Agaś podsumowuje miniony czas jako dobry rok, choć sama może powiedzieć tylko o drugim półroczu, bo szefuje temu oddziałowi od lipca 2017 roku. Przyszła do Mysłowic z Będzina, gdzie zamknięto tamtejszy oddział.

- Jest dobrze, choć 1-2 noworodki na miesiąc musimy przekazywać od nas na oddziały patologii lub na intensywną terapię – mówi ordynator Beata Agaś. Dzieje się tak w przypadkach takich jak np. w zaburzenia oddychania, ciężkich infekcji, wad wrodzonych kwalifikujących się do operacji, ale też w przypadku niedojrzałych wcześniaków. - Urodzone u nas są wtedy odpowiednio przygotowane i zaopatrzone medycznie i przekazywane do szpitali specjalistycznych. Nie odnotowaliśmy w tym minionym roku pozostawień dzieci na oddziale do adopcji, nie było takiego przypadku, choć zdarzały się takie w latach minionych – dodaje ordynator Agaś.

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe