Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Gruntowny remont i nowy sprzęt w Mysłowickim Ośrodku Kultury

  • 5.01.2018, 19:29 (aktualizacja 25.01.2018 10:56)
  • mat. nadesłany
Gruntowny remont i nowy sprzęt w Mysłowickim Ośrodku Kultury
Wraz z końcem roku Mysłowicki Ośrodek Kultury zakończył realizację projektu „Kulturalne ożywianie serca miasta” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu wyremontowano Salę Małych Form oraz doposażono w sprzęt techniczny salę widowiskową.

Infrastruktura domów kultury jest najbardziej obleganym programem ministerialnym, do którego aplikuje bardzo dużo ośrodków kultury, starając się o pozyskanie dofinansowania. - Tym bardziej cieszymy się, że nasz wniosek został doceniony i uznany za ważny – podkreśla Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Ponad 180 tys. zł, które przekazano do MOK-u plasuje miejską jednostkę w ścisłej czołówce beneficjentów.

Sala Małych Form nie przechodziła gruntownego remontu od ponad 30 lat. Jednocześnie jest to jedna z największych sal Mysłowickiego Ośrodka Kultury, która kiedyś cieszyła się ogromną popularnością wśród instruktorów oraz wynajmujących. Jeszcze pół roku temu straszyła swoim wyglądem: stary parkiet, popękane ściany, sufit oraz oświetlenie z lat 70. to wszystko powodowało, że z roku na roku skutecznie traciła na swojej atrakcyjności. Przez ostatnie miesiące przeszła jednak gruntowną metamorfozę. Stary blaszany sufit został zamieniony na nowoczesny napinany z nową energooszczędną instalacją elektryczną oraz oświetleniem tylu LED, wyszlifowany pierwszy raz od kilkudziesięciu lat parkiet wygląda jak nowy, pomalowane ściany, nowe wyposażenie oraz nowoczesny sprzęt multimedialny zachęca nie tylko do zapisów do sekcji MOK-u, ale również potencjalnych najemców.

 

Druga część zadania dotyczyła sali widowiskowej, a w znacznej mierze jej doposażenia technicznego – dzisiaj nie ma już mowy o ograniczeniach technicznych. Nowe oświetlenie sceniczne, rzutnik multimedialny, ekran oraz znaczne doposażenie w sprzęt muzyczny podnosi możliwości jednostki. Sala widowiskowa zyskała również nową kurtynę, a gruntowne czyszczenie foteli, wykładzin i ścian spowodowało, że nabrała ona blasku.

 

To jednak nie koniec zmian w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Dzięki finansowemu wsparciu z urzędu miasta przeprowadzono remont korytarza od strony ul. Strumieńskiego, a co za tym idzie osoby, które będą chciały skorzystać z Sali Małych Form znacznie skrócą swoją wędrówkę. Ponadto wyremontowana została przestrzeń szatni i już niebawem stanie się ona miejscem, gdzie rodzice oraz opiekunowie będą mogli czekać na swoje pociechy w komfortowych warunkach.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe